İstanbul seçim sonuçları son durum! Maltepe'de 403 sandık sayıldı! İşte son rakamlar

31 Mart 2019 yerel seçimleri üzerinden 12 gün geçti ama YSK İstanbul Büyük Şehir Beldiye başkanlık seçim sonuçlarını açıklamadı. Yapılan itirazlar değerlendirilmeye devam ediyor. İstanbul Maltepe'de yeniden sayılan sandıklardan 403 tanesini sayıldı. Buna göre seçim sonuçlarında oy farkının CHP'li Ekrem İmamoğlu lehine 13 bin 500'den fazla olduğu belirtildi.

İstanbul seçim sonuçları son durum! Maltepe'de 403 sandık sayıldı! İşte son rakamlar

31 Mart 2019 yerel seçimleri üzerinden 12 gün geçti ama YSK İstanbul Büyük Şehir Beldiye başkanlık seçim sonuçlarını açıklamadı. Yapılan itirazlar değerlendirilmeye devam ediyor. 

İstanbul seçim sonuçları ile ilgili itirazlar neticesinde Maltepe'de 1080 sandığın sayımı sürüyor. Maltepe'deki sandıkların sayımıyla ilgili son ilgileri eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından paylaştı.

Yarkadaş, yaptığı paylaşımında sandıklardan 403 tanesinin sayıldığını ifade ederek oy farkının CHP'li Ekrem İmamoğlu lehine 13 bin 500'den fazla olduğunu belirtti.

Yarkadaş'ın yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Sayımı şu an tek bir kurul yapıyor. Bu sandığın sayımı da bitince mesaiye yarın sabaha kadar ara verilecek. 403 sandıktan, Yıldırım lehine 134 oy çıktı. Sonuçlarda hala bir değişiklik yok. İmamoğlu, 13 bin 500 oyun üzerinde fark oluştu"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER