banner135

İşte parlamentoya giren 600 milletvekili! İllere ve partilere göre 27. Dönem Milletvekilleri tam listesi!

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM'de temsil edilecek.

İşte parlamentoya giren 600 milletvekili! İllere ve partilere göre 27. Dönem Milletvekilleri tam listesi!

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 293, CHP 146, HDP 67, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM'de temsil edilecek.

Bu sonuçlara göre, yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekilinin partileri ve seçildiği iller şu şekilde:

İşte 27. Dönem Milletvekilleri

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre yeni dönemde TBMM'de yer alacak 600 milletvekili belli oldu.

ADANA

AK PARTİ: Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru,

CHP: Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut
 
HDP: Tulay Hatımoğulları Oruç, Kemal Peköz

İyi Parti: İsmail Koncuk, Mehmet Metanet Çulha..

MHP: Muharrem Varlı, Ayşe Sibel Ersoy

ADIYAMAN

AK PARTİ: Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş,

CHP: Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR

AK PARTİ: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven

CHP: Burcu Köksal

İYİ Parti: Gültekin Uysal

MHP: Mehmet Taytak

AĞRI

AK PARTİ: Ekrem Çelebi

HDP: Berdan Öztürk, Dirayet Dilan Taşdemir, Abdullah Koç

AKSARAY

AK PARTİ: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu

İYİ Parti: Ayhan Erel

MHP: Ramazan Kaşlı

AMASYA

AK PARTİ: Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez

CHP: Mustafa Tuncer

Ankara 1. Bölge

AK PARTİ:Yıldırım Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan

CHP: Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşcıer

MHP: Mevlüt Karakaya

İyi Parti; Koray Aydın, İbrahim Halil Oral

HDP: Filiz Kerestecioğlu Demir

Ankara 2. Bölge

AK PARTİ: Mustafa Destici, Lütfiye Selva Çam, Emrullah İşler, Orhan yeğin, Arife Polat Düzgün, Zeynep Yıldız

CHP: Murat Emir, Yıldırım Kaya,

MHP: Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay

İyi Parti: Şenol Bal

Ankara 3. Bölge

AK PARTİ: Ahmet Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Hacı Turan

CHP: Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil,Servet Ünsal

MHP: Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal, İyi Parti, Durmuş Yılmaz,Ayhan Altıntaş

ANTALYA

AK PARTİ:  Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse,Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın Atay Uslu, Kemal Çelik

CHP: Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı

HDP: Kemal Bülbül

İYİ Parti: Ferihun Bahşi,Hasan Subaşı, Tuba Vural Çokal

MHP: Abdurrahman Başkan

ARDAHAN:

AK PARTİ: Orhan Atalay 

CHP: Öztürk Yılmaz

ARTVİN

AK PARTİ: Ertunç Erkan Balta

CHP: Uğur Bayraktutan

AYDIN

AK PARTİ: Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz

CHP:  Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül

İYİ Parti: Aydın Adnan Sezgin

MHP: Deniz Depboylu

BALIKESİR

AK PARTİ: Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir

CHP: Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin

İYİ Parti: İsmail Ok

BARTIN

AK PARTİ: Yılmaz Tunç

CHP: Aysu Bankoğlu

BATMAN

AK PARTİ: Ziver Özdemir

HDP: Feleknas Uca, Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ruştu Tiryaki

BAYBURT

AK PARTİ: Fetani Battal

BİLECİK

AK PARTİ: Selim Yağcı 

CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK PARTİ: Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek

HDP: Erdal Aydemir

BİTLİS

AK PARTİ: Cemal Taşar, Vahit Kiler

HDP: Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU

AK PARTİ: Arzu Aydın, Fehmi Küpçü

CHP: Tanju Özcan

BURDUR

AK PARTİ: Bayram Özçelik, Yasin Uğur 

CHP: Mehmet Göker

BURSA

1. Bölge

AK PARTİ: Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Fefik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç

CHP: Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 

İyi Parti: İsmail Tatlıoğlu

MHP: İsmet Büyükataman

Bursa 2. Bölge

AK PARTİ: Efkan Ala, Osman Mesten, Vildan Yılmaz Gürel, Zafer Işık, Muhammet Mürfit Aydın, Atilla Ödünç

CHP: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan, 

İyi Parti: Ahmet Kamil Erozan

MHP: Mustafa Hidayet Vahapoğlu

ÇANAKKALE

AK PARTİ: Bülent Turan,Jülide İskenderoğlu, 

CHP: Muharrem Erkek, Özgür Ceylan 

ÇANKIRI

AKP: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitoğlu 

ÇORUM

AK PARTİ: Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu

CHP: Tufan Köse 

DENİZLİ

AK PARTİ: Cahit Özkan, Şahit Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök

CHP: Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar

İyi Parti: Yasin Öztürk

DİYARBAKIR

AK PARTİ: Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat

HDP; Aydın Selçuk Mızraklı, Salihe Aydeniz, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları

DÜZCE

AK PARTİ: Fahri Çakır,  Ayşe Keşir

MHP:  Ümit Yılmaz

EDİRNE

AK PARTİ: Fatma Aksal

CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

İYİ Parti: İmren Çakırlar 

ELAZIĞ

AK PARTİ: Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ

CHP: Gürsel Erol

ERZİNCAN

AK PARTİ: Süleyman Karaman, Burhan Çakır 

ERZURUM

AK PARTİ: Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, İbrahim Aydemir

İYİ Parti: Muhammet Naci Cinisli

MHP: Kamil Aydın

ESKİŞEHİR

AK PARTİ: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay

CHP: Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, 

İYİ Parti: Arslan Kabukcuoğlu, Metin Nurullah Sazak 

GAZİANTEP

AK PARTİ Abdülhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdullah Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu

CHP: Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan 

HDP: Mahmut Toğrul

İYİ Parti: İmam Hüseyin Filiz

MHP: Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay

GİRESUN: 

AK PARTİ: Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk 

CHP: Necati Tığlı 

GÜMÜŞHANE

AK PARTİ: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş 

HAKKARİ:

HDP: Leyla Güven, Sait Dede, Özgür Zeydanoğlu

HATAY

AK PARTİ:  Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi

CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal,  İsmet Tokdemir

HDP: Barış Atay Mengüllüoğlu, 

MHP: Lütfi Kaşıkçı, İbrahim Gül

IĞDIR

HDP: Habip Eksik 

MHP: Yaşar Karadağ 

ISPARTA

AK PARTİ: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz

İYİ Parti: Aylin Cesur 

İstanbul 1. Bölge

AKP: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan,Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun

CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce, HDP: Pervin Buldan, Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu

MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter

İyi Parti: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu

İstanbul 2. Bölge

AK PARTİ: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşcu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mustafa Demir, İffet Polat

CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker

HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya

MHP: Celal Adan, Cemal Çetin

İyi Parti: Ümit Özdağ

Fatih Mehmet Şeker

İstanbul 3. Bölge

AK PARTİ: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Zafer Sırakaya, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil

CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre,  Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangir İslam

HDP: Zeynel Özen, Dilşat Canbaz Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu, Züleyha Gülüm

MHP: Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem, İyi Parti, Abdul Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz

İZMİR

İzmir 1. Bölge

AK PARTİ:  Binali Yıldırım, Mahmut Atillah Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle

CHP: Tuncay Özkan, Murat Bakan, Selin Sayek Böke, Özcan Purçu,Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Ednan Arslan

HDP: Serpil Kemalbay Pekgözegü

İyi Parti: Dursun Müsavat Dervişoğlu

MHP: Hasan Kalyoncu

İzmir 2. Bölge

AK PARTİ:

Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar

CHP: Kemal Kılıçdaroğlu,Ünal Çeriköz, Kamil Okyay Sındır, Atila Setel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter

HDP: Murat Çepni

İyi Parti: Altun Çıray

MHP: amer Osmanağaoğlu

KAHRAMANMARAŞ

AK PARTİ: Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal

İYİ Parti: Faruk Atlı

MHP: Sefer Aycan 

KARABÜK

AK PARTİ: Cumhur Ünal, Niyazi Güneş

CHP: Hüseyin Avni Aksoy

KARAMAN

AK PARTİ:  Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser

CHP: İsmail Atakan Ünver 

KARS

AK PARTİ: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç

HDP: Ayhan Bilgen

KASTAMONU

AK PARTİ: Hakkı Köylü, Metin Çelik

CHP: Hasan Baltacı

KAYSERİ

AK PARTİ:  Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Hülya Nergis

CHP: Çetin Arık

İYİ Parti: Dursun Ataş

MHP: İsmail Özdemir, Mustafa Baki Ersoy

KIRIKKALE

AK PARTİ: Ramazan Can

CHP: Ahmet Önal

MHP: Halil Öztürk

KIKRLARELİ

CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğu

 AK PARTİ: Selahattin Minsolmaz

KIRŞEHİR

AK PARTİ Mustafa Kendirli

CHP: Metin İlhan

KİLİS

AK PARTİ: Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal

KOCAELİ

AKP: Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer  Katırcıoğlu, Mehme Akif Yılmaz, Sami Çakır,  Cemil Yaman, Emine Zeybek

CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP: Saffet Sancaklı

İyi Parti: Lütfü Türkkan

HDP: Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA

AK PARTİ: Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Leyla Şahin Usta, Ziya Altunyaldız, Haci Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Adullah Ağralı, Selman Özboyacı, Halil Etyemez

CHP: Abdullatif Şener, Abdulkadir Karaduman,

MHP: Mustafa Kalaycı, Esin Kara,

İyi Parti: Farettin Yokuş

KÜTAHYA

AK PARTİ: Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler

CHP: Ali Fazıl Kasap

MHP: Ahmet Erbaş

MALATYA

AK PARTİ: Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı

CHP: Veli Ağbaba

 MHP: Mehmet Celal Fendooğlu

MANİSA

AK PARTİ: Murat Baytur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Özkan

CHP: Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekirevirgen

İyi Parti: Tamer Akkal

MHP: Erkan Akçay

MARDİN

HDP: Mithat Sancar, Pero Dundar, Tuma Çelik, Ebrü Günay

AK PARTİ: Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya

MERSİN

AK PARTİ: Lütfi Elvan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan

CHP: Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır

HDP: Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan

İyi Parti: Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı

MHP: Olcay Kılavuz, Baki Şimşek

MUĞLA

CHP: Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin

AK PARTİ: Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan

İyi Parti: Metin Ergun

MUŞ

HDP: Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık

AK PARTİ: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR

AKP: Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe

CHP: Faruk Sarıaslan

NİĞDE

AK PARTİ: Yavuz Ergun, Selim Gültekin

CHP: Ömer Fethi Gürer

ORDU

AK PARTİ: Şenel Yediyıldız, Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu

CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

MHP: Cemal Enginyurt

OSMANİYE

AK PARTİ: Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya

MHP: Devlet Bahçeli

CHP: Baha Ünlü

RİZE

AK PARTİ: Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammed Avcı

SAKARYA

AK PARTİ: Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek

CHP: Engin Özkoç

İyi Parti: Ümit Dikbayır

SAMSUN

AK PARTİ: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat köktaş

Orhan Kırcalı

CHP: Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu

MHP: Erhan Usta

İyi Parti: Bedri Yaşar

SİİRT

AK PARTİ: Osman Ören

HDP: Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş

SİNOP

AK PARTİ: Nazım Maviş

CHP: Barış Karadeniz

SİVAS

AK PARTİ: İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci

CHP: Ulaş Karasu

MHP: Ahmet Özyürek

ŞANLIURFA

AK PARTİ: Ahmet Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali  Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil, Özşavlı, Ahmet Akay,

HDP: Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Nusrettin Maçin

MHP: İbrahim Özyavuz

CHP: Aziz Aydınlık

ŞIRNAK

HDP: Hasan Özgüneş, Nuran İmir, Hüseyin Kaçmaz

AK PARTİ: Rizgin Birlik

TEKİRDAĞ

AK PARTİ: Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül

CHP: Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer

İyi Parti: Enez Kaplan

TOKAT

AK PARTİ: Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Özlem Zengin

CHP: Kadim Durmaz

MHP: Yücel Bulut

TRABZON

AK PARTİ: Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora

CHP: Ahmet Kaya

İyi Parti: Hüseyin Örs

TUNCELİ

CHP: Polat Şaroğlu

HDP: Alican Önlü

UŞAK

AK PARTİ: Mehmet Altay, İsmail Güneş

CHP: Özkan Yalım

VAN

AK PARTİ: Osman Nuri Gülaçar, İrfan kartal, Abdulahat Arvas

HDP: Sezail Temelli, Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan

Tayip Temel

YALOVA

AK PARTİ: Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol

CHP: Özcan Özel

YOZGAT

Bekir Bozdağ

Yusuf Başer

MHP: İbrahim Ethem Sadef

CHP:Ali Keven

ZONGULDAK

AK PARTİ: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar

CHP: Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER