Yeşil Çayın vücuda faydaları nelerdir? Yeşil Çay kansere karşı korur mu? Yeşil Çay zayıflatır mı? Yeşil Çay nasıl tüketilmeli?

Günde en az 2 bardak tüketmemiz gereken yeşil çayın faydaları bir çok kişi tarafından bilinmiyor. Göz altı morluklarından yaşlanmaya kadar bir çok alanda vücudumuza iyi gelen yeşil çayın mucizevi faydaları...

Yeşil Çayın vücuda faydaları nelerdir? Yeşil Çay kansere karşı korur mu? Yeşil Çay zayıflatır mı? Yeşil Çay nasıl tüketilmeli?

CİLT KANSERİNE KARŞI KORUYOR 

Yeşil çay cilt üzerinde kullanıldığında güneş nedeniyle oluşmuş yanıkları iyileştiriyor. Bunun yanı sıra UV ışınlarından cildi de korumaktadır.Yapılan araştırmalara göre günde 2 bardak yeşil çay içenlerin cilt kanserine yakalanma riski azalmaktadır.  

YAŞLANMAYI GEÇİKTİRİYOR

Yeşil çay antioksidan barındıran bir içecektir. Bu nedenle cilt üzerinde yaşlanma belirtilerini azaltmaktadır. Özellikle kırışıklık oluşumunu, cilt sarkmasını önlemektedir. Yeşil çaylı krem kullanan kadınların cildinin daha sıkı olduğu gözlemlenmiştir. 

GÖZ ALTI MORLUKLARINI TEDAVİ EDİYOR 

Göz altı morluklarını gidermenin sırrı K vitaminidir. Yeşil çayda içeriğinde bol miktarda K vitamini barındıran bir içecektir. Demlediğiniz yeşil çayın soğumasını bekleyin. Ardından, yapraklarını bir beze sarıp her iki gözünüzde de 20 dakika bekletin. Eğer sallama yeşil çayla yaparsanız, suyunu için, poşetleri ise buzdolabında soğutun. Sonra, her iki poşeti de gözlerinizin üzerine koyup bekletin. Yeşil çayın soğuk olması çok önemlidir. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde göz altı morluklarınızın yavaş yavaş yok olduğunu fark edeceksiniz. 

GÜNDE 2 BARDAK YEŞİL ÇAY TÜKETİRSENİZ...

Günde 2 bardak yeşil çay tüketmeniz cildiniz için oldukça yarar sağlayacaktır. Cildinizi zararlı toksinlerden arındıran bu içecek antioksidan özelliği sayesinde aynı zamanda cildinizi yenileyecektir. 

GÜNEŞ VE BAKIM KREMİ OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ 

Özellikle yaz aylarında güneş koruyucu kremlerinizin içerisinde yeşil çay olmasına dikkat edin. AYeşil çaylı koruyucu kremler hem cildinizdeki kırışıklıkları azaltacak hem de yenilerinin oluşmasını engelleyecektir. Yeşil çay aynı zamanda cildinizdeki zarar görmüş hücreleri de yenileyecektir. 

YEŞİL ÇAYLI KREM HAZIRLAYIN 

Kendi kreminizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey porselen bir demlik içerisinde yeşil çayı demledikten sonra çayı derin bi kaba aktararak içerisine 1 yumurtanın sarısını ilave etmek. Ardından 1 tatlı kaşığı çiçek balı ve 10 miligram gliserin ekleyin. Gliserini eczanelerden reçetesiz olarak alabilirsiniz. Malzemeleri iyice iyice karıştırdıktan sonra, elde ettiğiniz karışımı bir pamuk ile yüzünüze uygulamak. Hepsi bu kadar. Cildinizdeki farklılığı kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER