Portakalın hastalıklar için vücudumuzda kalkan görevi gördüğünü biliyor muydunuz? İşte portakalın hiç bilinmeyen faydaları...

Kışın sürekli tükettiğimiz portakalın vücudumuz için ne kadar faydalı bir meyve olduğunu biliyor muydunuz? İşte c vitamini olan portakalın hiç bilinmeyen faydaları...

Portakalın hastalıklar için vücudumuzda kalkan görevi gördüğünü biliyor muydunuz? İşte portakalın hiç bilinmeyen faydaları...

MELEZ BİR MEYVEDİR 

Portakal Hindistandan tüm dünyaya yayılan bir besindir. Melez bir meyve olduğu söylenilen portakal güneşte bekleme süresine göre tadı değişen meyvelerden biridir. 

HASTALIKLARA KARŞI KALKAN OLUŞTURUYOR 

Portakal içerisinde bol miktarda B ve C vitamini barındıran bir meyvedir. Bu özelliği sayesinde hem cilt hem de ilaç ve kozmetik sanayisinde kullanılmaktadır. Özellikle mevsim geçişlerinde vücut sağlığına katkı sağlayan portakal hastalıklara karşı adeta bir kalkan oluşturmaktadır. 

VÜCUTTAKİ TÜM TOKSİNLERİ ATIYOR 

Portakal vücudu tüm toksinlerden arındıran bir meyvedir. Aynı zamanda tümör oluşumunu da önleyerek kanser riskini sıfıra indirmektedir. 

BÖBREKLERDEKİ KUM VE TAŞI TEMİZLEMEKTEDİR 

Portakal aynı zamanda bağırsaklardavki florayıda dengelemektedir. Böbrekte biriken kum ve taş ne varsa temizenmesine yardımcı olmaktadır. 

YORGUNLUK VE STRES GİBİ RAHATSIZLIKLARIN YAŞANMASINI AZALTIYOR 

Uzmanlar, kahvaltıdan önce tüketilen portakalın oldukça faydalı olduğunu söylüyor. Kahvaltıdan önce tüketilen portakal suyu gün boyu yorgunluk ve stres gibi rahatsızlıkların yaşanmasını da azaltmaktadır. 

 SOĞUK ALGINLIĞI GİBİ RAHATSIZLIKLARDA TÜKETİLMEKTEDİR

Öksürük, astım, bronşit, göğüs gerginlik ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda uzmanların tüketilmesi gerektiğini vurguladığı en önemli besinlerin başında gelir. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 22:41

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER