Diş renginden ve şeklinden memnun olmayanlar buraya: İşte dişleriniz için aradığınız çözüm ‘’Bonding’’

Bir çok kişide görülen diş renginin değişmesi ve diş yapısının bozulmasının Günümüzde çaresi Bonding. Peki bonding nedir? Nasıl yapılır? İşte detaylar…

Diş renginden ve şeklinden memnun olmayanlar buraya: İşte dişleriniz için aradığınız çözüm ‘’Bonding’’

Dış görünüş olarak dişlerinizin şeklinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız ancak porselen ya da implant yaptırmak istemiyorsanız bonding uygulamasına bir göz atabilirsiniz. Dişlerini uzatmak veya rengini değiştirmek isteyenler için bonding uygulamasının ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında Protez Uzmanı, Dr. Zeynep Lale Çalışkan merak edilenleri sırasıyla açıkladı. 

BONDİNG NASIL YAPILIR? 

Adeziv sistem (bonding) dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir.

DİŞLERİN ŞEKLİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ...
 
Adeziv sistem (bonding) dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir. Bu amaçla kullanılan malzemeler (mikrofil ajanlar), doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilebilir. Bonding, günümüzde en çok ve en son uygulanan koruyucu dişhekimliği işlemlerinden biridir. Çoğu durumda, en az miktarda diş kaybı ile bu işlem gerçekleştirilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER