Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı kura çekimi için geri sayım başladı. Bakanlık bünyesinde Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, marangoz gibi branşlarda yapılacak sürekli işçi alımı için sonuç zamanı geldi. Peki, Sağlık Bakanlığı kura çekimi ne zaman, saat kaçta, sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir? İşte, tüm merak edilenler…

Abone ol
Abone ol 24 Nisan 2023 17:58

Sağlık Bakanlığı kura çekimi tarihi ve saati belli oldu. Sağlık Bakanı Taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere çeşitli kadrolardan gerçekleştirilecek 10 bin 900 sürekli işçi alımı başvuruları 22 ile 27 Mart günleri arasında İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden alındı. Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımının 30 bin 600'ünün sonuçları açıklanırken gözler 10 bin 900 kişinin kura çekimi tarihine çevrildi. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi sonuçları, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yayınlanacak. asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonucu sorgulama ekranı  üzerinden sorgulanabilecek. İşte 2023 Sağlık Bakanlığı kura çekimi tarihi ve saatine ilişkin merak edilen detaylar...

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kuraları ne zaman?
Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 işçi alımı kura çekim tarihi 25-26 Nisan 2023 olarak belirlendi.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi Ankara'da noter huzurunda sabah saat 09:00’da çekilmeye başlanacak ve saat 18:00’de sona erecek.

İlan edilen kadrolara noter kurası sonucu asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecektir. Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Atamaları yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Sağlık Bakanlığı sonucu sorgulama nasıl yapılır?
Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır. Kura sonuçları açıklandıktan sonra aşağıdaki sorgulama ekranına giriş yapabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kadro ve branş dağılımı 

4 bin 958 temizlik görevlisi

3 bin 386 güvenlik görevlisi (silahsız)

747 klinik destek elemanı (hastane)

520 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi

279 elektrikçi

195 inşaat boyacısı

130 marangoz

277 ısıtma ve sıhhi tesisatçı

258 bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elamanı

150 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı

Yorumlar