Anasayfa /  Foto Galeri

Sağlık bakanı paylaştı! il il koronavirüs yoğunluk haritası detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla takip edilen hastaların Türkiye genelindeki dağılımını gösteren harita paylaştı. Haritaya göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak'ta yoğunluk daha fazla.

Sağlık bakanı paylaştı! il il koronavirüs yoğunluk haritası detayları - Sayfa 1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Yerleşkesi'nde Bilim Kurulu üyelerinin telekonferansla katıldığı Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı.

Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili son durumu açıklayan Bakan Koca, korona hastalığının Türkiye genelindeki dağılımını gösteren haritayı da paylaştı. Paylaşılan haritaya göre; İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak'ta yoğunluk daha fazla.

Sağlık bakanı paylaştı! il il koronavirüs yoğunluk haritası detayları - Sayfa 2

6 İLDE DAĞILIM FAZLA

Bakan Koca, haritayla ilgili şunları söyledi: "Burada kırmızıyla işaretlenen bölgeler, yoğunluğun daha fazla olduğu bölgeler olarak yansımakta. Özellikle Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez Kocaeli, Sakarya, Zonguldak. Özellikle bu noktada yoğunluğun daha fazla olduğunu bu haritadan görmek mümkün. Ankara'dan mahalle mahalle sokak caddesine kadar yoğunluğun nerede olduğunu gösteren ve nasıl takip ettiğimize örnek olsun diye gördüğünüz bir tablo."

Haritalardaki kırmızılar 'durumu ciddi hastanede', maviler 'durumu orta', morlar 'evde izlemede', yeşiller 'virüs var şikayeti yok' anlamı taşıyor.

 

Sağlık bakanı paylaştı! il il koronavirüs yoğunluk haritası detayları - Sayfa 3

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsü ile ilgili son gelişmeleri, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklarken virüsün illere göre dağılımını da göstererek özellikle İstanbul'un ne denli bir tehlike altında olduğuna dikkat çekti.
 

Sağlık bakanı paylaştı! il il koronavirüs yoğunluk haritası detayları - Sayfa 4

Türkiye geneli yoğunluk haritası