Anasayfa /  Dünya

Sabahat Akkiraz'dan Mescid-i Aksa'ya Madımak örnekli tepki

Sabahat Akkiraz, İsrail polisinin, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere düzenlediği saldırılara sosyal medya hesabından isyan etti. Birçok vatandaşın yaşamını yitirdiği saldırılarla ilgili paylaşım yapan Sabahat Akkiraz, Madımak olayını anımsatarak, "Madımak'ta canlarımız yakılırken çığlık atanlar, alkışlayanlar, bıyık altından gülenler ve susarak onaylayanlar ile Mescid-i Aksa'da çıkan yangına dans ederek sevinen Yahudiler... İşte yobazlık budur" dedi.

Abone ol
Abone ol 11 Mayıs 2021 17:44

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'nın cemaatine ve zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlerin yaşandığı Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine müdahale eden İsrail polisine dünya çapında tepkiler sürüyor. Ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla yaşanan katliama karşı sessiz kalmadı.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan dikkat çeken bir paylaşım yapan sanatçı Sabahat Akkiraz, Madımak olaylarını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: 

"MADIMAK'TA CANLARIMIZ YAKILIRKEN ÇIĞLIK ATANLAR..."

"Madımak'ta canlarımız yakılırken çığlık atanlar, alkışlayanlar, bıyık altından gülenler ve susarak onaylayanlar ile Mescid-i Aksa'da çıkan yangına dans ederek sevinen yahudiler... İşte yobazlık budur. Hangi dinden olduğun önemli değil. İnsan mısın? İnsan değil misin? Bütün mesele bu..."

Yorumlar