Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Saadet Partisinden Nuri Yurdakul açıklaması! Kendisi tehtit ve...

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı, Elmadağ İlçe Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul’un istifa haberiyle ilgili yaşanan gelişmeleri açıkladı

Abone ol
Abone ol 28 Mart 2019 16:26

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı, Elmadağ İlçe Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul’un istifa haberiyle ilgili yaşanan gelişmeleri açıkladıSaadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, düzenlediği basın toplantısıyla Elmadağ Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul’un istifasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Beyazıt, istifa haberini TRT Haber üzerinden öğrendiklerini ifade ederek, "Elmadağ adayımızın partimizden istifa ettiğine ilişkin bir haber ortaya atıldı. Biz dün geç saatlere kadar adayımızla görüştük. Herhangi bir sıkıntının olmadığını, bugün içinde kendisine randevu verdik. Kendi talepleriyle Cuma günü Elmadağ’da miting yapacaktık. Ama şimdi istifa ettiğine ilişkin haberlere rastladık. Adayımızın herhangi bir şekilde kendi rızasıyla istifa etmesi gibi bir durum yok” dedi.

KENDİSİNDEN HİÇ HABER ALINMIYOR

Beyazıt, önceki gece saat 23.00’dan sonra Nuri Yurdakul’dan haber almadıklarının altını çizerek, ailesi bile o gece nereye gittiğini bilmediğini vurguladı. O saatten sonra Yurdakul ile irtibatın kesildiğini belirten Beyazıt, şöyle devam etti: “Kendisinden hiç haber alınmıyor. Yurdakul geç saatlerde eşini ve ailesini bilinmeyen bir numaradan arayarak, ‘ben adaylıktan çekiliyorum. Çıkacak haberler doğrudur’ diyor. Şunu merak ediyoruz; bir insan eşini neden bilinmeyen bir numaradan arar? Tabi, devletin tüm kurumlarına ve gücüne karşı direnmek zordur. Maalesef herkesin harcı değil.”

"ŞEHİT BABASI TEHDİT VE ŞANTAJA MARUZ KALDI"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devletin kanalı ‘TRT’de YSK-MSK’yı tanımam’ sözünü hatırlatan Beyazıt, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu söz ülkemizin geldiği noktayı ve içler acısı durumunu gözler önüne seriyor. Bir seçimde bir belediye kazanmak için bir seçimde 3-5 oy fazla almak için ve bir seçimde Saadet Partisi’nin gördüğü teveccühü kabullenememek için bir şehit babası tehdit ve şantajlarla maruz kalıyor. Dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elmadağ’da bir miting gerçekleştirdi. Bugün Cumhurbaşkanı orada bir miting gerçekleştirecek. Zannediyorum ki bunun hazırlığıydı. Adaylarımızla ilgili söylentiler var. Bu yapılacak mitinge hazırlıktı."

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Beyazıt, basın toplantısı sonunda "Adayımızı tanımadığımız 5 kişinin evine getirdiğini biliyoruz." dedi.


Yorumlar