Anasayfa /  Politika

Saadet Partisi YSK'ya başvurdu!

Adana'nın Kozan ilçesinde belediye başkanı seçilen Nihat Atlı'nın başkanlığı düşürüldü. Saadet Partisi seçimden ikinci çıkan Kazım Özgan'ın başkanlığı için YSK'ya başvurdu.

Abone ol
Abone ol 09 Nisan 2019 00:14

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın MHP Kozan Belediye Başkan adayı olan Nihat Atlı seçimi kazandı ancak GBT'sinden dolayı İl Seçim Kuruluna yapılan başvuru sonucunda başkanlığı düştü.

AKP'nin desteklediği MHP'nin Kozan Belediye Başkan adayı Nihat Atlı'nın başkanlığı düşürüldü. Saadet Partisi Kozan ilçe yönetimi GBT’sinde olan olaylar sebebi ile Nihat Atlı hakkında İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulundu. İlçe Seçim Kurulu 4’e 3 itirazı reddetti. Adana İl Seçim Kurulu'na yapılan başvuru sonucunda Atlı'nın başkanlığı düşürüldü.

YSK'YA BAŞVURU YAPILDI:MÖZGAN BAŞKAN OLMALI

Saadet Partisi Genel Merkezi, Kozan’da MHP’li Nihat Atlı’nın belediye başkanlığının düşmesi üzerine YSK’ya başvurarak, seçimde ikinci olan Saadet Partisi adayı Kazım Özgan’ın başkan olması gerektiği yönünde talep dilekçesi verdi.

Saadet Partisi üst yönetimi, bu bağlamda Yozgat ve Tokat’ta yaşanan iki yerel seçimle ilgili kararı gerekçe olarak gösterdi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun konuya ilişkin kararı yarın vermesi bekleniyor.


Yorumlar