Anasayfa /  Politika

Saadet Partisi Sözcüsü'nden Gergerlioğlu kararına sert tepki

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi kararını sosyal medya hesabından değerlendirdi. Aydın, "Bu kararı doğru bulmuyoruz." dedi.

Abone ol
Abone ol 17 Mart 2021 17:34

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekili seçilmeden önce sosyal medya hesabından RT ettiği bir haber paylaşımı için hakkında verilen yargı kararının ardından vekilliğinin düşürülmesini eleştirdi.

GERGERLİOĞLU KARARINI DOĞRU BULMUYORUZ
Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, sosyal medya hesabından Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi kararını, "Bu karar, meşru siyaset alanını inatla ve ısrarla başka zeminlere itmek isteyen bir anlayışın tezahürüdür. TBMM’ni daha da zayıflatan, millet egemenliğini yok sayan ve hukukun üstünlüğünü hiçe sayan bu kararı doğru bulmuyoruz." sözleriyle değerlendirdi.

BU KARAR HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ HİÇE SAYIYOR
Birol Aydın, paylaşımda şunları kaydetti:

Bu kadar da olmaz denilen ne varsa bir bir gerçekleşiyor maalesef. Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi, siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçecektir. Bu karar, meşru siyaset alanını inatla ve ısrarla başka zeminlere itmek isteyen bir anlayışın tezahürüdür. TBMM’ni daha da zayıflatan, millet egemenliğini yok sayan ve hukukun üstünlüğünü hiçe sayan bu kararı doğru bulmuyoruz. Hukuku, siyasi amaçların mezesi yapan, dönemine göre ‘seçmeli suçlar’ icat eden tavır ve tutumlardan artık vazgeçilmelidir.

Yorumlar