Anasayfa /  Politika /  Saadet partisi

Saadet Partisi İBB Başkan adayı Necdet Gökçınar'dan demokrasi uyarısı!

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada demokrasi uyarısında bulundu.

Abone ol
Abone ol 08 Haziran 2019 00:35

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar, sosyal medya hesabı twitterdan AKP'li ve CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'na uyarıda bulundu.

AKP'li Yıldırım ve CHP'li İmamoğlu'na demokrasi uyarı yapan Gökçınar, Yıldırım ve İmamoğlu'nun TRT'de gerçekleştirilecek televizyon programına çıkmamalarına dair demokrasi uyası yaptı.

AKP'li Yıldırım ve CHP'li İmamoğlu'na demokratik tavır sergilemeleri noktasında ikazda bulunan Gökçınar, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Ekrem İmamoğlu, halk iradesinin tecelli etmesinde ne kadar hassas olduğunuzu biliyorum. Bu sebeple, TRT tarafından aday olarak sadece sizlerin davet edildiği bir programa 'demokrasi adına' katılmamanızı bekliyorum."

YILDIRIM İLE İMAMOĞLU DEMOKRATİK DEĞERLERİ GÖRMEZDEN GELİYOR

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar, AKP'li Binali Yıldırım ve CHP'li Ekrem İmamoğlu'na dair "halk iradesinin tecelli etmesinde ne kadar hassas olduğunuzu biliyorum"açıklaması yaptı.

Özellikle kamuoyunda AKP'li Yıldırım ile CHP'li İmamoğlu'nun televizyon programına beraber çıkacak olmaları, Yıldırım ve İmamoğlu'nun diğer adaylara karşı demokratik olmayan bir tavır içinde olduğuna ilişkin değerlendirmelere yol açtı.

AK Parti'li Yıldırım'ın ve CHP'li İmamoğlu'nun 23 Haziran seçimlerine giderken sahip oldukları medya ve saha avantajı ile diğer adaylara karşı görmezden gelen bir tavır içinde olduklarına dair duruma neden olduğu düşünülürken demokratik değerleri önemsemedikleri yorumlarına neden oldu.
Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Ekrem İmamoğlu,Halk iradesinin tecelli etmesinde ne kadar hassas olduğunuzu biliyorum.Bu sebeple, @trt tarafından aday olarak sadece sizlerin davet edildiği bir programa "demokrasi adına" katılmamanızı bekliyorum.@BY @ekrem_imamoglu


— Necdet Gökçınar (@gokcinarnecdet) 7 Haziran 2019


Yorumlar