Anasayfa /  Dünya

Rusya Devlet Başkanı putin Karantinaya alındı

Dün Beşar Esad'ı ağırlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çevresindeki bir kişinin pozitif olmasının ardından karantinaya alındı. Putin'in mart ayında aşı olduğu açıklanmıştı.

Abone ol
Abone ol 14 Eylül 2021 12:50

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yakın çevresinde yer alan bir kişinin corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından evinde karantinaya girdiği açıklandı.


Kremlin tarafından yapılan açıklamada Putin’in bu hafta gerçekleştirmesi beklenen Tacikistan ziyaretinin de iptal edileceği ifade edildi.

Putin dün son olarak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile Moskova’da görüşmüştü.

Dün görüştüler

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Moskova'ya sürpriz bir ziyaret düzenleyerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüştü. Kremlin'den yapılan açıklamada Putin'in Esad'ı son seçimleri kazanması nedeniyle tebrik ettiği belirtildi. Açıklamada, Rusya liderinin Birleşmiş Milletler (BM) kararı olmaksızın Suriye'de bulunan yabancı güçleri uluslararası hukuk temelinde eleştirdiği vurgulandı.

Putin: Asıl sorun yabancı güçler

Buna göre Putin, Suriye'deki yabancı güçlerin yasadışı varlığının ülkede uzlaşma konusunda ilerleme katedilmesini engellediğini belirterek şu ifadeleri kullandı: "Bana asıl sorun şu ki, ülkenin belirli bölgelerinde bir Birleşmiş Milletler kararı ve sizin onayınız olmaksızın yabancı güçlerin bulunması. Bu durum uluslararası hukukla çelişiyor ve size, eğer ülkenin tamamı meşru hükümet tarafından kontrol edilseydi mümkün olabilecek hızda bir restorasyon yolunda ilerlemek açısından, ülkeyi konsolide edecek azami çabayı gösterme fırsatını sağlamıyor."

Yorumlar