Anasayfa /  Yaşam

Restoran ve kafeler 1 Mart'ta açılacak mı?

İstanbul'da restoran ve kafeler 1 Mart'ta açılacak mı? Korona tedbirleri kapsamında getirilen yasaklar vaka sayılarının azalmasıyla birlikte bu soruların cevabı merak edilip araştırılıyor. Peki Restoran ve kafeler 1 Mart'ta açılacak mı?

Abone ol
Abone ol 25 Şubat 2021 11:21

Restoran ve kafeler ne zaman açılacak? Başta işletmeciler olmak üzere kamuoyunun genelinde bu sorunun cevabı merak edilip araştırılıyor. Kademeli ve bölgesel normalleşmeyle ilgili üst süte açıklamalar geldi. Gözler ise 1 Mart tarihine çevrildi. Peki, 1 Mart'ta kafe ve restoranlar açılacak mı? İşte merak edilen detaylar...

KAFELER VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

İçişleri Bakanlığı'ndan 20 Kasım'da başlayan yeni tedbirlerle ilgili daha önce yayımlanan genelgede şu ifadeler kullanılmıştı;

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel­-al" hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

Sokağa çıkma yasağı ve diğer önlemlerin alındığı 1 Aralık tarihli korona virüs genelgesinde de sokağa çıkma kısıtlamasında restoran ve lokanta gibi yerlerin çalışma saatlerine yönelik detaylı bilgiler paylaşıldı. Genelgede şunlar ifade edildi;

Lokanta ve restoran tarzı iş yerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecektir.

KAFELER 1 MART'TA AÇILIYOR MU?

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrasında kameraların karşısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz." dedi.

Yorumlar