Anasayfa /  Güncel

Resmi Gazete'de yayımlandı! 1 vakıf, 10 kişi, 2 şirketin mal varlığı donduruldu

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre Türkiye, 10 kişi, 2 şirket ve 1 vakfa ait mal varlıklarını, terör örgütlerine finansman sağladıkları gerekçesiyle dondurdu.

Abone ol
Abone ol 05 Kasım 2021 07:33

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre Türkiye, 10 kişi, 2 şirket ve 1 vakfa ait mal varlıklarını, terör örgütlerine finansman sağladıkları gerekçesiyle dondurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan imzasıyla Resmi Gazete’de bugün yayınlanan karara göre; 10 kişi, 2 şirket ve 1 vakfa ait mal varlıkları, terör örgütlerine finansman sağladıkları gerekçesiyle donduruldu. Malvarlığı dondurulanların, PKK/KCK, El Kaide, El Nusra ve DEAŞ’a finans sağladığı belirtildi.

 “6415 sayılı Kanun’un 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrası uyarınca, aynı Kanun’un 3’üncü ve 4’üncü maddesi kapsamına giren fiilleri gerçekleştirdikleri hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden ekli listelerde adı geçen kişi, kuruluş ve organizasyonların Türkiye’de bulunan malvarlıklarının dondurulması kararlaştırılmıştır” denilen karara göre, mal varlığı dondurulan kişiler ve kuruluşlar şöyle:


“Adnan Kaya, Buket Ülgen, Doğan Doğan, Fırat Özgür, Seyfi Tomar, İlhan Ulutaş, Şafak Erdemir, Hasan Alshaban, Farrukh Furkatovitch Fayzimatov, Marwan M. Salih Salih (Polat Devecioğlu), Al Alamia Gıda İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Kuyumculuk, Redin Danışmanlık İç ve Dış Ticaret, Anadolu Kültür Vakfı.”

Kararda; Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre ilgili Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne itiraz edilebileceği belirtilirken hükümlerin Hazine ve Maliye Bakanı tarafından yürütüleceği ifade edildi.

Yorumlar