Anasayfa /  Yaşam /  Din ve inanç /  Ramazan

Ramazan davulcusu ile klarnet çalan genç buluşması sosyal medyada gündem oldu! video izle

Ramazan davulcusu ile klarnet çalan genç buluşması sosyal medyada gündem oldu! Sosyal medyada paylaşılan bir video da ramazan davulcusuna pencereye çıkan bir genç klarnetiyle eşlik ediyordu. O görüntüler en çok izlenenler arasına girdi. Davulcu ve klarnetli genç tekrar buluşunca sahur vakti mahallede renkli görüntüler ortaya çıktı.

Abone ol
Abone ol 18 Mayıs 2019 17:03

Ramazan davulcusu ile klarnet çalan genç buluşması sosyal medyada gündem oldu!
Küçükçekmece Gültepe mahallesinde oturan bir genç, sokaktan geçen ramazan davulcusuna seslenerek klarnetiyle çaldığı "Kara Çalı" isimli parçaya eşlik etmesini istedi. Ramazan davulcusunun eşlik etmesiyle yaşananlar gencin arkadaşı tarafından cep telefonu kamerasıyla çekildi. O görüntüler sosyal medyada paylaşılınca en çok izlenenler arasına girdi.

MAHALLEDE RENKLİ ANLARİki bir kez daha bir araya gelince Gültepe mahallesinde renkli görüntüler yaşandı. O anları DHA kamerası görüntüledi. Davulcu Ümit Gülmez'in geldiğini gören Yağız Bölce klarnetini alarak bu sefer kapı önüne çıktı.  Bu sırada pencerelerine çıkan bazı vatandaşların da cep telefonları ile bu anları kayıt altına aldıkları görüldü. Klarnet çalan genç adamla bir süre birlikte aynı parçayı çalan ramazan davulcusu görevine kaldığı yerden devam ederek gözden kayboldu. Mahalleli o anlara alkışlarla destek verdi." 'MEŞHUR OLDUN' DEDİLER, İNANAMADIM"Sosyal medyadaki görüntüleri anlatan Davulcu Ümit Gülmez, "Beklemiyordum, sürpriz oldu. Çok güzel oldu. Bir anda pencereden çıktı. Çevremden çok güzel tepkiler aldım. Arkadaşlarımın çoğu aradı beni. 'Meşhur oldun' dediler. Ben de inanamadım. Bugün de para toplamaya çıktım. Herkes bana 'çok güzel çalıyorsun' dedi." diye konuştu"BİZ DE BU KADARINI TAHMİN ETMIYORDUK"Klarneti çalan genç Yağız Bölce ise "Böyle bir şey yapmak 2-3 gündür aklımızda vardı. Abinin geldiği akşamdan bir akşam önce yapalım dedim ama yaşlı bir amca geçti yapmadık. Daha sonra da ertesi gün gelen abinin genç olduğunu görünce biz de şansımızı denedik. Güzel bir anı oldu. Biz de tahmin etmiyorduk böyle ilgi olacağını" dedi.Yorumlar