Anasayfa /  Dünya

Putin ve Erdoğan İran'da görüştü! Putin'den Erdoğan'a teşekkür

İran'da üçlü zirve öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüştü. Putin 'tahıl koridoru' konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Abone ol
Abone ol 19 Temmuz 2022 20:18

İran'da üçlü zirve öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Görüşme öncesi Putin ile kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son İstanbul görüşmelerinde de Rus heyetinin yaklaşım tarzı çok olumluydu. Buradan alacağımız netice tüm dünyayı da olumlu etkileyecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Son İstanbul görüşmelerinde de Rus heyetinin yaklaşım tarzı çok olumluydu. Buradan alacağımız netice tüm dünyayı da olumlu etkileyecektir. Ben yine de şahsım ve heyetim atına çok teşekkür ediyorum. Görüşmelerimizin verimli geçeceğini umuyorum" ifadelerini kullandı.

PUTiN'DEN ERDOĞAN'A TAHIL KORİDORU TEŞEKKÜRÜ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'tahıl ihracatı' konusundaki arabuluculuk çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İşte görüşme böyle başladı:

Yorumlar