14 Şubat Sevgililer Günü hediye fikirleri ve fiyatları!

Sevgililer Günü hediye önerileri ve fiyatları! 14 Şubat tarihine az bir zaman kala çiftler hediye fikirlerini araştırmaya başladı. Biz de hem erkek hem de kadınlara alınabilecek Sevgililer Günü hediyelerini araştırdık. Sevgililer Günü 2019

14 Şubat Sevgililer Günü hediye fikirleri ve fiyatları!

Sevgililer Günü hediye önerileri ve fiyatları! 14 Şubat tarihine az bir zaman kala çiftler hediye fikirlerini araştırmaya başladı. Biz de hem erkek hem de kadınlara alınabilecek Sevgililer Günü hediyelerini araştırdık. Sevgililer Günü 2019

14 Şubat Sevgililer Günü’ne artık sayılı günler kaldı. Sevgiler Günü’ne kısa süre kala çiftler en güzel, kullanışlı ve romantik hediyeleri seçmeye başladı. Sevgililer Günü için en güzel hediye önerileri ve fiyatlarını sizler için derledik.Tüm detaylarıyla haberimizde...

SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ VE FİYATLARI!

ÇİÇEK VE ÇİKOLATA

En romantik Sevgililer Günü hediyelerinden olan çiçek ve çikolata ile aşkınızı pekiştirmeye ne dersiniz?

Kahve Dünyası hediyelik kutu 89 TL

Phalaenopsis çift dallı orkide 269,90 TL

 

Çiçeksepeti siyah kutu içerisinde kırmızı güller 179 TL

 

KADIN PARFÜM

Sevdiğiniz kadını nasıl tanımlarsınız? Duygusal, cool, modern, ya da romantik mi? 14 Şubat Sevgililer Günü'nde alabileceğiniz bu parfümlerden biri onu anlatıyor..

Azzora Pour Elle parfüm 139,00 TL

ERKEK PARFÜM

Sevgililer Günü'nde erkeklere alınabilecek en risksiz hediyelerden biri de parfüm! Kokusu hafızanızdan silinmesin istiyorsanız Sevgililer Günü'nde sevdiğinize parfüm hediye edebilirsiniz.

Avon Perceive 55,90 TL

KADIN KIYAFET

Eğer sevgilinizin kıyafet zevki hakkında bilgi sahibiyseniz ona Sevgililer Günü'nde elbise, pijama takımı, ceket ya da pantolon gibi parçalar hediye edebilirsiniz.

Koton mavi ekoseli elbise 75 TL

Koton jean pantolon 90 TL

SEVGİLİLER GÜNÜ

SEVGİLİLER GÜNÜ

İlk resmi Aziz Valentine günü Papa Gelasius tarafından 496 yılında 14 Şubat'ta ilan edildi. İsmini o zamanın şehitlerinin birinden alıyordu. Ama bunun hangi şehit olduğu konusunda net bilgiler yok.

En yaygın açıklama Aziz Valentine'in Roma'da bir rahip olduğu ve 3. yüzyılda öldürüldüğü yönünde.

Ama bu tarihe denk düşen en az iki başka Aziz Valentine daha var.

Biri Roma yakınlarında bugün Terni olarak anılan kentten bir papaz, diğeri ise Kuzey Afrikalı bir şehit.

Aziz Valentinelar hakkkında bundan başka birşey bilinmiyor ve Roma'daki rahip bu üçü arasından en fazla kabul edilen oluyor.

KANLI SEVGİLİLER GÜNÜ

Bu hikayenin geçmişi İmparator İkinci Claudius'a dayanıyor. Claudius evli erkeklerin kötü askerler olduğuna inandığı için evlenmeyi yasaklıyor.

Valentine ise evlenmenin Tanrı'nın insan için planladığı şeylerden biri ve ayrıca dünyanın amacı olduğuna inandığı için gizli şekilde insanları evlendirmeye devam ediyor.

Claudius bunu fark ettiğinde Valentine'ı hapse atıyor ve sonra ölüme mahkum ediyor.

Hapiste Valentine gardiyanın kızına aşık oluyor ve 14 Şubat'ta idama götürülürken kıza "Senin Valentine'ın" imzalı bir aşk mektubu gönderiyor. Günümüzde Sevgililer Günü'nde insanların birbirine kart göndermesinin kökeni işte burada.

Her ne kadar erken dönem Hristiyanlar Sevgililer Günü'nü kutlamış olsa da, Sevgililer Günü'nün aşkla ve hediye vermekle bu denli sıkı ilişkide olması Orta Çağı ve sonrasını buluyor.

İngiliz edebiyatının iki devi, Chaucer ve Shakespeare, bu günün Birleşik Krallık'ta ve sonra Avrupa'da ve Yeni Dünya'da bu denli popülerleşmesinden sorumlu.

Sevilen kişilere kartpostal vermek Orta Çağ'da zaten yaygınlaşmıştı ama büyük bir ticaret haline gelmesi 19. yüzyılda oldu, endüstri devrimi kartpostalların fabrika üretimini mümkün kılınca.

1916'da pek de bilinmeyen ABD Missouri'de Kansas merkezli Hallmark Kartları şirketi, seri üretime geçerek, kutlamaların şeklinin hemen hemen bugünkü halini almasına sebep oluyor.

Bu şirket şu anda Sevgililer Günü için 132 milyon kartın satıldığı bir endüstrinin parçası.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER