Anasayfa /  Foto Galeri

POMEM 13 bin öğrenci alacak! İşte POMEM başvuru detayları ve ön başvuru ekranı

POMEM 13 bin polis alımı yapacağını duyurdu. Polis olmak isteyenler POMEM başvuru ekranı, şartları ve ücreti ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki POMEM başvurusu nasıl yapılır, kılavuz yayımlandı mı 2022? POMEM başvuru ücreti ne kadar? POMEM başvuru şartları neler? İşte POMEM başvuru detayları ve POMEM Giriş sınavı aday belirleme ön başvuru ekranı

POMEM 13 bin öğrenci alacak! İşte POMEM başvuru detayları ve ön başvuru ekranı - Sayfa 1

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) öğrenci alımı için giriş sınavı ön başvuruları bugün başladı. 

POMEM 13 bin öğrenci alacak! İşte POMEM başvuru detayları ve ön başvuru ekranı - Sayfa 2

ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2021 veya 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan alan adayların başvura bileceği sınava ilişkin başvuru şartları ve merak edilen diğer tüm detaylar açıkladı. İşte tüm ayrıntılar..

POMEM 13 bin öğrenci alacak! İşte POMEM başvuru detayları ve ön başvuru ekranı - Sayfa 3

BAŞVURU TARİHİ 

29. Dönem POMEM öğrenci temini sınav ön başvuruları 14 Kasım 2022 tarihinde başlayıp  25 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

POMEM 13 bin öğrenci alacak! İşte POMEM başvuru detayları ve ön başvuru ekranı - Sayfa 4

Adaylar pa.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak 25 Kasım 2022 saat 17.00’ ye kadar ön başvuru sürecini kolayca tamamlayabilecek. 

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ