Öztürk Yılmaz: İstifa etmiyorum

CHP'li Öztürk Yılmaz Türkçe Ezan polemiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert çıktı ve istifa etmeyeceğini söyledi.

Öztürk Yılmaz: İstifa etmiyorum

CHP'li Öztürk Yılmaz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert çıktı ve istifa etmeyeceğini söyledi.

CHP'li Öztürk Yılmaz, Grup Disiplin Kuruluna sek edilmesine ilişkin yaptığı basın açıklamasında, "Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP'de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir. Arkamda duramadın trollere teslim ettin. İstiyorsun ki çekip gideyim. Sen yönetemiyorsun ben de bir hazırlık içindeyim biliyorsun. Genel başkanlık olarak bir hazırlığımın olduğunu biliyorsun. Sen beni rakip olarak görüyorsun. Parti içindeki yükselişimden rahatsızsın. Tarih seni yargılayacak. Ne yapıyorsan yap istifa etmiyorum" dedi.  

Öztürk Yılmaz kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olan Öztürk Yılmaz 19 Eylül 1970 senesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Ardahanlı olan Yılmaz Türk diplomat, büyükelçi ve siyasetçidir. Evli ve 3 çocuk babası olan Öztürk iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

SİYASİ KARİYERİ

Ardahan Lisesi ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun sonra 1996 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığı'nda sırasıyla Balkanlar, AGİT, Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkasya Daireleri'nde Daire Başkanı, daha sonra da Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı.

3 Eylül 2015 tarihinde bu görevinden istifa ederek 26. dönem TBMM seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ardahan 1. sıra milletvekili adayı oldu. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden 26. Dönem Ardahan milletvekili seçildi. 24 Ocak 2016 tarihi itibarıyla CHP Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER