Hollywood oyuncusu Sean Penn, Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'e ne dedi?

Hollywood oyuncusu Sean Penn, Kaşıkçı cinayetinin belgeselini çekmek için İstanbul'a gelmişti. Kaşıkçı cinayetinin belgeselini çekmek isteyen ünlü oyuncu Hatice Cengiz ile biraraya geldi.

Hollywood oyuncusu Sean Penn, Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'e ne dedi?

Sean Penn, Hatice Cengiz'i ziyaret etti.

Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı için belgesel çeken ünlü oyuncu Sean Penn, Türkiye'deydi. Penn, Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda çekim yaptı, Ankara’ya gitti, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay ile görüştü. Ardından da Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'i ziyaret etti.

Ünlü aktör ve yönetmenin yapacağı belgeselin gelirinin Kaşıkçı adına kurulacak bir vakfa ya da faaliyete bağışlayacağı konuşuluyor. Merak edilen ziyarete ilişkin konuşulanları, Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, "Sean Penn Hatice Cengiz'e ne dedi?" başlıklı yazısında anlattı.

Karaca, Sean Penn’in Hatice Cengiz ile yaptığı görüşmede “İki çocuğum var benim ve böyle bir dünya düzeninde yaşamalarını istemiyorum. Tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan bir cinayet karşısında, ABD Başkanı'nın sessiz kaldığı, Putin’in ‘çakk…’ yaptığı bir dünya bu şu an. Ama aslında katili herkes biliyor ve bütün bunlar utanç verici. Bu olayın unutulmasını istemiyorum. Örtbas edilmesini istemiyorum.” dediğini yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER