AK Parti'den anket açıklaması

Yerel seçim öncesi gerçekleştirilen anketlerde AK Parti'nin oy kaybı yaşadığı görülürken AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yapılan anketlere tepki gösterdi.

AK Parti'den anket açıklaması

AK Parti'nin oy kaybı yaşadığına dair hem anketler nezdinde hem de kamuoyunda oluşan algıya AK Parti yöneticilerinden tepki gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yapılan anketlere tepki gösterdi. 

Seçim çalışmaları kapsamında AK Parti'nin sık sık başvurduğu yöntemlerden biri olan anket tekniğine AKParti'den bu tür tepkilerin gelmesi, dağılmış oyları tekrardan konsolide etme düşüncesinden kaynakladığı tahmin ediliyor.  AKParti'den anketlere dair geçmiş dönemlerde ve şimdi yapılan açıklamalar "Eskiden doğruydu şimdi mi yanlış oldu?" sorusunu akıllara getiriyor.

Yaşanan bu duruma dair anket şirketlerinin kullandığı yöntem ve metotların artık sahayı yansıtmadığını iddia eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, yeni yöntemlerin bulunması gerektiğini belirtti.

Sosyal medya kullanıcılarının eğilim ve davranışlarının da gözlemlenmesi gerektiğini söyleyen Ünal, yeni araçlara ihtiyaç olduğunu söyledi. 

AKParti'nin yapılan anketlerde oyunun düşük gelmesine tepki gösteren Ünal, şu açıklamayı yaptı:

“Değişimi doğru okumaya başladığınızda siz doğal olarak yeni metot keşfetmeye başlarsınız. Geçmişte kullanılan yöntemler vardı, bugün kullandığımız yöntemler var ama yarın daha yeni yöntemlere ihtiyaç duyacağız.” 

Öte yandan sosyal medyada AKParti'ye yönelik ciddi eleştirilerin yapıldığı bilinirken, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın sosyal medya davranışlarının da anket araştırmalarına dahil edilmesi gerektiğini söylemesi dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 22:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER