Anasayfa /  Politika

Perinçek: Vatan Partisi, Erdoğan'ın kuracağı bir hükümette görev almaya hazır

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yaptığı açıklamada, "Vatan Partisi, Erdoğan'ın vatan bütünlüğü programıyla kuracağı bir hükümette görev almaya hazırdır" ifadelerini kullandı.

Abone ol
Abone ol 03 Nisan 2019 18:12

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün bir açıklama yaparak 1980 yılı sonrasında kurulan borçlanma ekonomisinin iflas ettiğini vurguladı ve 'üretim odaklı ekonominin kurulması için bütün üretici sınıfları kucaklayan, milleti birleştiren bir milli hükümetin kurulmasının zorunlu ve kaçınılmaz olduğunu' öne sürdü.

Perinçek ayrıca, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı da bu hükümetin kurulması sürecini yürütmeye davet etti.

Perinçek iflas eden Borçlanma Ekonomisinin yerine üretim odaklı ekonominin kurulmasını vurgulayarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"İflas eden Borçlanma Ekonomisinin yerine üretim odaklı ekonominin kurulması, kaçınılmazdır; ancak sancılı ve zor bir görevdir. Bu görev, işçi ve çiftçiden sanayici ve tüccara kadar bütün Üretici sınıflara dayanarak, Üretime odaklanarak ve zorlukları paylaştırarak yerine getirilebilir. Türkiye içine girdiği ekonomik iflas koşullarını ancak Cumhurbaşkanının kuracağı AK Parti'nin yanında, CHP, MHP ve Vatan Partisi'ni de kucaklayan bir Millî Hükümetle aşabilir. Ekonomik koşulları dikkate alırsak, önümüzdeki zaman dardır. Üreticileri seferber eden, zorlukları paylaştıran ve zorlukları yenmek için bütün milleti birleştiren bir Hükümeti kurmak için bugünden çalışmalara başlanılmalıdır.

Milleti Üretim Odaklı Ekonomi için birleştirecek ve seferber edecek olan Üreticilerin Millî Hükümetin kurulması görevine önderlik, Anayasamıza göre Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın omuzlarındadır. Bu görev, tarihsel önemdedir. Üreticilerin Millî Hükümeti, gittikçe yakıcı bir önem kazanarak önümüze çıkacaktır. Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üretim odaklı bir ekonomi ve vatan bütünlüğü programıyla kuracağı bir hükümette görev almaya hazırdır"


Yorumlar