Anasayfa /  Güncel

Pençe-2 harekatından ilk görüntüler geldi! Terör hedefleri ateş altında!

Pençe-2 harekatından ilk görüntüler geldi! Terör hedefleri ateş altında! Kuzey Irak'ta Pençe-2 operasyonu kapsamında yeni bir harekat başlatıldı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada PKK hedeflerinin kara ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındığı bildirildi.

Abone ol
Abone ol 13 Temmuz 2019 17:22

Pençe-2 harekatından ilk görüntüler geldi! Terör hedefleri ateş altında!

Kuzey Irak'ta Pençe-2 operasyonu kapsamında yeni bir harekat başlatıldı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada PKK hedeflerinin kara ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındığı bildirildi.

Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldığı açıklandı.Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe Operasyonu'nun başarıyla sürdüğü belirtildi

"Elde edilen gelişmeler sonucunda 12 Temmuz 2019 akşamı, Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 22.00'de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla Pençe-2 Operasyon Planı çerçevesinde, tespit edilen farklı bir bölgede yeni bir harekat başlatılmıştır" ifadesi kullanılan açıklamada, operasyonun Hava Kuvvetleri, kara ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri ve İHA’ların desteğinde planlandığı şekilde devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, "Bu harekat ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesine devam edilecektir" ifadesi kullanıldı.

İlerleyen saatlerde Bakanlıktan bir açıklama daha yapıldı. Açıklamada, "PKK hedefleri kara ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alındı" denildi. Bakanlığın Twitter hesabından yeni harekata ilişkin ilk fotoğraflar da paylaşıldı.


Irak’ın kuzeyinde “Pençe-2 Operasyon Planı” çerçevesinde başlatılan ve Komando Tugaylarımızın katıldığı harekât planladığı gibi başarıyla devam ediyor. Terör örgütü PKK hedefleri kara ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alındı.#MSB #TSK #PençeHarekatı pic.twitter.com/r62XpUhuXr


— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) 13 Temmuz 2019


Yorumlar