Anasayfa /  Foto Galeri

Payitaht Abdülhamid dizi oyuncuları duygusal anlar yaşadı!

TRT 1’in 5 sezondur yurtiçi ve yurt dışında seyircisini her Cuma günleri ekran başına kilitleyen dizisi Payitaht Abdülhamid’in 154. bölüm öncesi final yemeği Seka Film Platoları’nda yapımcı, başrol oyuncuları ve tüm kadronun katılımıyla gerçekleşti.

Payitaht Abdülhamid dizi oyuncuları duygusal anlar yaşadı! - Sayfa 1

Sultan II. Abdülhamid’in 33 yıllık tahtta kaldığı dönemin son yirmi yılını konu eden ve 24 Şubat 2017 yılında ekranlara gelmeye başlayan, senaryosunu Uğur Uzunok’un yazdığı beğenilen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid’in seti, çekimlerin son haftasında, tüm ekibin katılımıyla gerçekleşen final yemeği ve ardından Payitaht Abdülhamid logolu pasta kesilerek son kez tüm ekibin bir arada olmasına ev sahipliği yaptı. Yapımcı Serdar Öğretici, Genel Koordinatör Sibel Tuna, Uygulayıcı Yapımcı Selda Günsay başta olmak üzere yönetmen Şevki Es, başrol oyuncuları Bülent İnal, Bahadır Yenişehirlioğlu ve tüm ekip bir araya gelerek önce yemek yedi, ardından 5 sezondur başarıyla devam eden dizinin pasta kesiminin ardından hep birlikte ‘Payitaht Abdülhamid’ diyerek poz verdiler. Geceli – gündüzlü İzmit Seka Film platolarındaki çekimlerinde 5 yıldır bir arada ‘aile’ gibi olan ekip, duygusal ve anılarla dolu konuşmaların geçtiği bir akşam yaşadılar.

Payitaht Abdülhamid dizi oyuncuları duygusal anlar yaşadı! - Sayfa 2

Yapımcı Serdar Öğretici'nin, başrol oyuncularından Bülent İnal, Hakan Boyav, Bahadır Yenişehirlioğlu ve yönetmen Şevki Es’in veda konuşması yaptığı, alkışlarla sonlanan final yemeğinde duygusal anlar yaşandı.

Payitaht Abdülhamid dizi oyuncuları duygusal anlar yaşadı! - Sayfa 3

Serdar Öğretici: Böyle bir proje herkesin hayatına bir kere gelir

Payitaht Abdülhamid’in yapımcısı Serdar Öğretici; “Gerçekten çok büyük bir projeydi. Bizim için de, bizim için özellikle yani kendim için, bu kadar uzun sürmesi ve bu kadar etkili olmasıyla gerçekten hayallerimizin ötesinde bir iş oldu. Buradan tabii öncelikle oyuncularımıza, ardından da seyircilerin görmediği büyük ekibimize ben de çok teşekkür ediyorum. Herkesin büyük bir emeği var. Herkes severek, isteyerek çalıştı. Böyle bir proje herkesin hayatına tahmin ediyorum bir kere gelir. Ben kendi adıma öyle görüyorum kendim için. İnşallah buradaki oyuncular çok güzel işlerde çalışacaklardır. Ama bu projenin yeri ayrı olacak bizim için. Ümit ediyorum çok daha iyi işlerde beraber oluruz.” Sözleriyle Payitaht’ın ne kadar önemli ve büyük bir proje olarak hayatında yer edindiğini açıkladı.

Payitaht Abdülhamid dizi oyuncuları duygusal anlar yaşadı! - Sayfa 4

Bülent İnal: Güzel bir iş yapmanın mutluluğuyla ayrılmış olacağız

Abdülhamid Han karakterini 5 sezondur başarılı bir şekilde canlandıran usta oyuncu Bülent İnal:

Çok keyifli bir 4.5 yıl geçirdik. Çok güzel insanlarla çalıştık. Çok önemli bir proje Payitaht Abdülhamid. Türkiye'de ilklerden biri. Bunun bilinciyle çalıştık bugünlere geldik. Bizim için buruk bir gün. Çok sevdiğimiz ekibimizden, arkadaşlarımızdan ayrılacağız. Fakat güzel bir iş yapmanın mutluluğuyla ayrılmış olacağız. Öncelikle TRT Genel müdürü İbrahim Eren ve TRT ailesine çok teşekkür ediyorum, her zaman bizi desteklediler, yanımızda oldular. Yapımcılarımız, Serdar Öğretici ve Yusuf Esenkal, patrondan öte bize bir dost gibi davrandılar. Eğer bu iş 4.5 yıl boyunca en ufak bir sıkıntı olmadan buralara kadar geldiyse bu ekip sayesindedir. Gönül veren herkesin emeği var. Ben de kendi adıma çok güzel bir 4.5 yıl geçirdim. Hayal edip bugüne kadar gelmesinde emeği geçen bütün ekip arkadaşlarıma şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Tabi ki Payitaht Abdülhamid seyircisini unutmayalım. En büyük pay onların. Her zaman yanımızda oldular, hep destek oldular. Onlara çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bir sonraki projede buluşuruz.