Anasayfa /  Dünya

Papa Francis koronavirüs aşısı yaptıracağını açıkladı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, koronavirüs aşısı yaptıracağını söyledi.

Abone ol
Abone ol 09 Ocak 2021 23:14

İtalyan TG5 kanalına röportaj veren Papa, küçüklüğünde çocuk felci krizinin olduğunu ve aşı için çaresizlik yaşandığını hatırlattı.

Papa, "Birilerinin neden 'Hayır, aşı tehlikelidir.' dediğini bilmiyorum. Doktorlar, bunu size iyi olabilecek, herhangi bir öne çıkan tehlikesi olmayan bir şey olarak öneriyorlarsa neden almayalım ki? İntihara meyilli bir inkar var ama bugün aşı yaptırılmalı." diye konuştu.

"AHLAKİ AÇIDAN HERKESİN AŞI OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM"
Papa Francis, "Ahlaki açıdan herkesin aşı olması gerektiğine inanıyorum. Bu, etik bir seçenektir çünkü mevzubahis olan sağlığınız ve yaşamınız ama aynı zamanda başkalarının da hayatıyla oynuyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Katoliklerin ruhani lideri, Vatikan'da gelecek hafta aşılamanın başlayacağını belirterek, "Ben de kendimi yazdırdım. Aşı yapılmalı." dedi.

PAPA, ABD'DE YAŞANAN OLAYLARI KINADI
Papa, 6 Ocak’ta ABD'nin başkenti Washington’da ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin kongre binasını bastığı olaylar karşısında şaşırdığını ifade ederek, şiddetin kesinlikle kınanması gerektiğini söyledi.

Öte yandan, Papa Francis'in 2015'te kişisel doktoru olarak seçtiği Fabrizio Soccorsi'nin koronavirüs kaynaklı komplikasyonlar sonucunda 78 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

Yorumlar