Anasayfa /  Eğitim

ÖSYM: Öğrencilerine Kolaylık Sağlamak İçin O Uygulamayı Hayata Geçirdi

Öğrenciler banka şubelerine gitmeden ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebileceği ÖSYM kartlı ödeme sistemi hakkında bilinmesi gerekenler.

Abone ol
Abone ol 03 Nisan 2019 19:32

ÖSYM kartlı ödeme sistemi nedir, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere hayata geçirilen sistemin adıdır.

Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM'nin internet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeyebilmekte.

ÖSYM’nin internet sayfasında “Adayların Sınav Ücretlerini Kredi Kartı ile Ödemeleri” başlığı altındaki açıklaması şu şekilde;

ÖSYM tarafından, adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere yeni bir uygulama hayata geçirilecek.

Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM'nin internet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeyebilecekler.

Ödeme sistemi tüm güvenlik önlemleri alınarak uygulamaya konulmuştur. Adaylar bu sistem üzerinde güvenli bir şekilde sınav ücretlerini ödeyebilirler. İlgili sınav kılavuzunda belirtildiği gibi, adaylar sınav ücretini ödedikten sonra başvuru işlemlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla veya ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.


Yorumlar