Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

Öğretmen atamaları ne zaman belli olucak?

Erdoğan öğretmen atamaları ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 bin öğretmen ataması müjdesi verdi. Peki, Öğretmen atamaları ne zaman belli olucak?

Abone ol
Abone ol 26 Şubat 2021 16:34

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan KPSS sınavları sonrası öğretmenlerin merakla beklediği açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “Öğretmen adaylarımıza da buradan bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki dönemde 20 bin öğretmenin atamasını yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarının devamı şöyle: Geçmiş yıllarda Türkiye yasakların, korkuların, kuyrukların ülkesiydi. Eskilerin deyimiyle delikli kuruşa muhtaç olunan zamanlardı. 18 yılda eğitim-öğretime yaptığımız yatırımlarla ülkemize yakışmayan utanç tablolarına son verdik. Altyapımızı tamamen yeniledik.

 ATAMA TAKVİMİ VE BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Öğretmen atamaları takvimi ile ilgili henüz yeni bir açıklama yapılmadı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği 20 bin atama müjdesinin ardından kısa süre sonra MEB tarafından atama takvimi le ilgili paylaşımın da yapılması bekleniyor. Atama takvimi belli olduğu anda haberimizde yerini alacak.

 

Yorumlar