Anasayfa /  Foto Galeri

O illerde yaşayanlar dikkat! Kar ve yağmur geliyor... 29 Mart Hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 29 Mart-4 Nisan günlerini kapsayan hava durumu tahmin raporunu internet sitesi üzerinden paylaştı. Bahar yüzünü gösterse de bu hafta yurt genelinde yağışlı hava etkili olacak. Özellikle perşembe günü yurt geneli için sağanak yağış uyarısında bulunuldu. Vatandaşların internette aradığı İstanbul'da hava nasıl olacak? Ankara'da hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl olacak? sorularının cevabı haberin detayında. İşte 29 Mart 2021 Pazartesi hava durumu tahminleri...

O illerde yaşayanlar dikkat! Kar ve yağmur geliyor... 29 Mart Hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Çorum, Amasya ve Samsun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile akşam saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzeybatısının yüksekleri ve Çorum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

O illerde yaşayanlar dikkat! Kar ve yağmur geliyor... 29 Mart Hava durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ile 6 derece azalacağı, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

O illerde yaşayanlar dikkat! Kar ve yağmur geliyor... 29 Mart Hava durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

O illerde yaşayanlar dikkat! Kar ve yağmur geliyor... 29 Mart Hava durumu - Sayfa 4

Zirai Meteorolojik Uyarı:

Yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki hafta başına kadar tarımsal faaliyetlerin başladığı/devam ettiği Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.