Anasayfa /  Medya

Nusr-Et'in ortakları hisse satacak

Bloomberg News’te yar alan bir habere göre Nusr-Et'in ortakları hisse satışı için görüşmeler yapıyorKaynak: Nusr-Et'in ortakları hisse satacak

Abone ol
Abone ol 12 Kasım 2019 19:02

Bloomberg News’te yar alan bir habere göre Nusr-Et'in ortakları hisse satışı için görüşmeler yapıyor

News Nusr-Et'in üç ortağı Nusret Gökçe, Ferit Şahenk ve Mithat Erdem'in şirketteki paylarının bir kısmını satmaya hazırlandığını iddia etti. Satış sonrası Nusr-Et'in 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması bekleniyor.  Bloomberg News'in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre 3 ortak ayrı ayrı veya toplu bir hisse satışını değerlendiriyor.

Haberde tam olarak ne miktarda bir hisse satışı olacağı belirtilmezken 3 ortağın satışıyla sadece Nusr-Et zincirinin değerinin 1 milyar doları bulabileceği belirtildi. Bloomberg'in yine konuya yakın kaynaklara dayandırdığı bilgiye göre Nusr-Et'in faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı (FAVÖK) bu yıl 70 milyon dolan bulması bekleniyor.

2010 yılında kurulan Nusr-Et'te Nusret Gökçe ve Mithat Erdem'in toplam yüzde 49 oranında hissesi bulunuyor. Kalan yüzde 51'i ise Şahenk'irı büyük ortağı olduğu D.Ream Group'a ait.

 

Etiketler Nusret
Yorumlar