Anasayfa /  Güncel

Nişanlısının saldırısına uğrayan Berfin için kampanya !

HATAY'ın İskenderun ilçesinde ayrıldığı nişanlısı Ozan Çeltik'in yüzüne asit benzeri sıvı atarak ağır yaralanmasına neden olduğu Berfin Özek'e (19) yapılacak ameliyatların masrafının karşılanmasına katkı verebilmek için İskenderun Kadın Platformu, "Berfin'in yarım kalan gülüşü solmasın" adlı yardım kampanyası düzenledi.

Abone ol
Abone ol 29 Nisan 2019 19:19

15 Ocak'ta Hatay İskenderun'a bağlı Buluttepe Mahallesinde meydana gelen olayda; dershaneden çıkıp evine doğru giden Berfin Özek'in yolu, iddiaya göre, eski nişanlısı Ozan Çeltik tarafından kesildi. Çeltik, Özek'in yüzüne asit benzeri bir sıvı atıp, kaçtı.

Yaralanan Berfin Özek, çağırılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesine kaldırıldı, buradaki ilk müdahalesinin ardından da Adana Şehir Hastanesine sevk edildi. Yüzünde yanıklar oluşan genç kız, yanık ünitesinde tedaviye alındı. Berfin Özek'e saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla yakalanan ayrıldığı nişanlısı Ozan Çeltik, tutuklandı.

Hatay'da nişanlısının saldırdığı Berfin için kampanya

Gördüğü uzun tedavinin ardından taburcu olan ancak yüzünde ağır yanık izleri kalan Berfin Özek için İskenderun Cemevinde gerçekleştirilen yardım amaçlı etkinliğine Berfin Özek, ailesi, avukatı Mehtap Sert, Cemevi Başkanı İbrahim Ayaz, Kadın Platformu üyeleri ve çok sayıda arkadaşı katıldı.

Hatay'da nişanlısının saldırdığı Berfin için kampanya - Sayfa 1

"Ameliyat için maddi yardıma ihtiyacı var"

Etkinlikte konuşan İskenderun Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Fatoş Çınar, Berfin Özek'in ailesinin yapılacak ameliyatları karşılayacak gücünün olmadığını söyledi.

Bu nedenle yardım kampanyası başlattıklarını belirten Çınar şöyle konuştu:

"Berfin'in bir dizi ameliyat geçirmesi gerekiyor. İstanbul da ilk doktor görüşmesinden döndü. Bu ameliyatlar için gereken parayı bir an önce toparlamamız lazım. Berfin'imizi koruyamadık ama onun yeniden hayal kurmasına kocaman gülümsemesine hep birlikte yardım edebiliriz. Maddi imkânı olmayan ailenin, Berfin'in ameliyat ücretlerini karşılayamayacağını ilk günden beri yanlarında olduğumuz için biliyoruz. Buradan herkese sesleniyoruz. Berfin'imizin gülüşü solmasın. Berfin'e yardım edin."

Hatay'da nişanlısının saldırdığı Berfin için kampanya - Sayfa 5




Yorumlar