Anasayfa /  Foto Galeri

Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme! Anneden izin alındı...

İstanbul'da annesi tarafından ölüme terk edildikten sonra Pendik'te Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın bulduğu ve sütannelik yaparak Nisa ismini verdiği bebekle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Durumu kritik olan Nisa bebeğe kök hücre nakli işlemi yapıldığı öğrenildi. İşte Nisa bebekten gelen son haberlerin detayları...

Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme! Anneden izin alındı... - Sayfa 1

İstanbul'da annesi tarafından ölüme terk edildikten sonra Pendik'te Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın bulduğu ve sütannelik yaparak Nisa ismini verdiği bebekle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme! Anneden izin alındı... - Sayfa 2

Durumu hala kritik olan Nisa bebeğe kök hücre nakli işlemi yapıldı. Nefes borusuna dışarı delik açılarak yeni bir nefes alma deliği elde etme işlemi olan "Trakeostomi" uygulanması için annenin onayı alındı, işlem için süreç başlatıldı.

Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme! Anneden izin alındı... - Sayfa 3

NE OLMUŞTU?

Ebru S., 5 Ocak'ta dünyaya getirdiği bebeğini 29 Mart'ta Pendik'te boş arsaya bıraktı. İhbar üzerine bölgeye giden sağlık ekibinde görevli Büşra Durmaz ona hem süt hem de isim anneliği yaptı. Türkiye'nin gözyaşları içinde takip ettiği süreçte, savcılık da biyolojik annenin peşine düştü.

Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme! Anneden izin alındı... - Sayfa 4

Ebru S.'nin bebeği bıraktıktan sonra zillere basıp olay yerinden uzaklaştığı ve hatta bebeği alıp almayacaklarını uzaktan kontrol ettiği tespit edildi. Yakalandıktan sonra bebeğe bakacak gücünün olmadığını söyleyen ve çok pişman olduğunu gözyaşları içinde anlatan anne Ebru S. tutuklandı. Anne hakkında "terk" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.