Anasayfa /  Spor

Mustafa Cengiz'den olay açıklamalar ! Arda Turan...

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yaptığı basın açıklamasında eski futbolcuları Arda Turan'ın transfer gündemlerinde olmadığını söyledi.

Abone ol
Abone ol 24 Ocak 2020 17:21

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basına açıklamalarda bulundu. Arda Turan transferi hakkında da konuşan Cengiz, futbolcunun transfer gündemlerinde olmadığını net bir şekilde belirtti.

Mustafa Cengiz'in açıklamalarından kesitler şu şekilde;

"Bu toplantıyı yapmamızın bir tek amacı var. 28 Aralık'taki Antalyaspor maçından bu yana, her maç sonrası, bir eski ve bize hizmet etmiş Galatasaraylı kardeşimiz hakkında oluşan polemikler ve iddialar."

"Bu futbolcu (Arda Turan) gündemimizde yok ve bize intikal eden resmi bir şey yok dedim. 2 yıldan bu yana, transfer şöyle yapılır. Bu kardeşimiz gibi bilinen bir oyuncuysa, sportif direktöre gelir, teknik direktör ve ekibi de inceler, sonra Abdurrahim beye gelir."

ARDA AÇIKLAMASI: BIKTIM!

"Sevgili camiama açık ve net olarak ifade ediyorum, bu kardeşimiz (Arda Turan), transfer planlamamızda yok. Ben aynı şeyi söylemekten bıktım. Bu konunun kapanmasını istiyoruz."

"Oyun oynanırken kuralın değişmesine şiddetle karşıyız. 15 Aralık, tüm kulüplere verilen son tarihtir, hepimiz itirazlarımızı yaptık. Sonrasında ben geç kaldım, uykuya daldım, tekrar güreşmek istiyorum gibi şeyler yapmak, Türk futbolunun köküne dinamit koymaktır."

"Arda Turan hizmet etmiş, para kazandırmış, Galatasaraylı olduğu için bu unvanları hak etmiş bir arkadaşımız. Yolunun açık olmasını diliyorum."

"AYRI AYRI FİKİRDEYSEK..."

"Biz felsefe kulübü değiliz. Başkanı var, teknik direktörü var. Karar yönetenler tarafından alınır, onun tarafından da yürütülür. Fikir ayrılığı olmaması gerekir. Ayrı ayrı fikirlerdeysek, ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir. O sözcük bizi çok yaraladı. Sayın teknik direktörün söylediği bunun Galatasaray'a yakışmadı. Menajerler her yerde "Arda hayırlı olsun" diyor."

"Ben fikir ayrılığı yok dedim, olsa ayrı yollara gitmemiz gerekir dedim. Biz bir fikir kulübü değiliz dedim."

"Biz bugüne kadar hocamızın istediği 30'a kadar futbolcuyu, harcama limiti içinde, bütün istenenleri yaptık. Ozan Kabak, 7,5 milyon euroya İtalya'nın bir takımına gidiyordu, ben açıkça müdahale ettim. Gidebilirdi, gitme dedim. 11 küsür milyon euroya gitti."

"Kuralların yıkılmak üzere yapılmasının karşısındayım. Rakip kulübe, bize ya da başkasına, bana ek süreler, bana ek olanaklar verin, dünya öyleydi, bugün böyle şekilde yorumlanmasına karşıyım."

"Arda Turan için bize bir sözleşme taslak için gelmedi. Ben çok samimi söylüyorum, bir anlam veremedim."

Türk futbolunun köküne dinamit koymayalım

Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçe kararı hakkında ise Mustafa Cengiz, "TFF'nin son aldığı limit kararlarında ihlal var. Kurallar delinmek için konulmaz. Size sarı ışık yanmışsa arkasından kırmızının geleceğini bilmeniz gerekir. Oyun oynanırken kural değişmesine şiddetle karşıyız. Türk futbolunun köküne dinamit koymayalım, lütfen. Bunu tek bir kulübü hedefe alarak söylemiyorum. Kuralların yıkılmak üzere yapılmasının karşısındayım. Rakip kulübe, bize ya da başkasına, bana ek süreler, bana ek olanaklar verin, dün öyleydi, bugün böyle şekilde yorumlanmasına karşıyım. Yüzlerce kulüp var, Kulüpler Birliği'nde zaten varız. Devlet bir şey yapıyor, siz devletin şevkini kıramazsınız. Yeterli mi? Hayır, yaraya merhem. Aynı başkanın ilk anlaşma sonrası destekler açıklamaları duruyor." ifadelerini kullandı.

Bize direk ceza verirlerdi 

Galatasaray eğer oyuna hile katsa, yapılandırmada sıkıntı yaşasa, bize direk ceza verilirdi. Tavlada pul bile çalsa amatöre kadar düşürürlerdi biliyorum. 

Bizim başkanlarımız gururlu ve onurludur 

Nihat Bey özelinde de geçerli, herkes için geçerli, bir işi sadece kendiniz için yaparsanız bilin ki o işin sonu hüsrandır.Galatasaray kurallara her zaman uymuştur.  Biz sadece kendimiz için değil gelecek kuşaklar hakkında da varız. Bizim bir hatamız varsa söyleyin, ipi biz çekeriz. Bizim başkanlarımız gururlu ve onurludur, altındaki sandalyeye kendi vurur.

Transfer çalışmaları

"Stoper çalışmalarımız var, bütün ana hedefimiz, teknik kadronun istediği en iyi kadroyu oluşturmak. Kadromuz, rakamsal açıdan baktığımızda Türkiye'nin çok üzerinde. 10 puan fark olan lidere baktığımızda, herhalde 6-7 katı."z

Yorumlar