Anasayfa /  Foto Galeri

Müslüme'nin ölümündeki dikkat çeken ayrıntı! Ailesi yanlış bölgeyi aratmış!

Türkiye, Müge Anlı'da aranan 3 yaşındaki Yörük kızı Müslüme Yağal'a ağladı. Müslüme'nin 500 metre yüksekli bir dağın tepesinde bulunması ise akıllarda soru işaret bıraktı. Cinayet ihtimali düşünülürken, çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı. Müslüme'nin ailesinin, küçük kızın kaybolduğu bölgenin doğusunu arattığı, Müslüme'nin cesedinin ise güney batıda bulunduğu iddia edildi. Öte yandan araştırmacı gazeteci Müge Anlı olayla ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Müslüme'nin ölümündeki dikkat çeken ayrıntı! Ailesi yanlış bölgeyi aratmış! - Sayfa 1

Türkiye, günlerdir aranan Yörük kızı Müslüme Yağal'ın ölümüne ağlıyor. Mersin'de 10 gündür aranan Müslüme bebek cansız bir şekilde dağın başında bulundu. Yörük kızı Müslüme'nin kaybolduğu yerin 7 kilometre uzağında ve 500 metre yükseklikte bir dağın tepesinde bulunması akıllarda soru işareti bırakırken, küçük Müslüme'nin cinayete kurban gitmiş olabileceği değerlendiriliyor. Ailesinin farklı yeri göstermesi ise akıllarda soru işareti bıraktı. Olay geçtiğimiz günlerde Mersin'de yaşandı.

Müslüme'nin ölümündeki dikkat çeken ayrıntı! Ailesi yanlış bölgeyi aratmış! - Sayfa 2

Karaman'dan kış mevsimini geçirmek için Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi'ne gelen Sarıkeçili Yörükleri'nden, 7 çocuklu Yağal ailesinin 6'ncı çocuğu olan Müslüme, saat 17.00 sıralarında ortadan kayboldu.

Müslüme'nin ölümündeki dikkat çeken ayrıntı! Ailesi yanlış bölgeyi aratmış! - Sayfa 3

En son çadırın önünde oynarken görülen Müslüme'yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, itfaiye, AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı'nın koordinesindeki ekipler arama çalışması başlattı.

Müslüme'nin ölümündeki dikkat çeken ayrıntı! Ailesi yanlış bölgeyi aratmış! - Sayfa 4

Çalışmalarda dron ve Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı (JİKU) da kullanıldı. Müslüme'nin kaybolduğu çadırın çevresindeki 25 kilometrelik alan hem havadan hem de karadan tarandı.