Anasayfa /  Politika

Muharrem İnce'nin yalanladığı yeni parti ile ilgili bir iddia daha !

AK Parti'ye olan yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP'li Muharrem İnce'nin partisinden ayrılarak yeni bir parti kuracağı yönündeki söylentilerle ilgili olarak, İnce'nin bayramdan sonra ekibini toplayacağını iddia etti.

Abone ol
Abone ol 03 Ağustos 2020 09:17

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddialarına yenisini ekledi. Selvi, İnce'nin kurultaydan sonra çok talep aldığını, bayramdan sonra ekibini toplayıp kararını netleştireceğini öne sürdü. 

İlk olarak Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'in köşesinden duyurduğu, ardından Korkusuz yazarı Can Ataklı'nın paylaşımları ile desteklenen iddialarla ilgili son olarak dün Muharrem İnce bir paylaşımda bulunmuş, "Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar." demişti. 

Hürriyet yazarı Selvi, "İnce’nin parti kurma konusunu artık gündemine aldığı konuşuluyor, bayramdan sonra ekibini toplayıp kararını netleştirmesi bekleniyor. Yakın kurmaylarına “Kurultaydan sonra çok talep alıyorum” dediği söyleniyor." dedi.

Yorumlar