Anasayfa /  Foto Galeri

Milyonlarca memur ve memur emeklilerine 3600 ek gösterge müjdesi! İşte zamlı maaş ve ikramiyeler

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin maaşında artış sağlaması beklenen 3600 ek gösterge için Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi. İşte haberin tüm detayları...

Milyonlarca memur ve memur emeklilerine 3600 ek gösterge müjdesi! İşte zamlı maaş ve ikramiyeler - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018 yılındaki dönemde seçim vaatleri arasında yer alan 3600 ek gösterge için süreç hızlandı. Memurların maaşlarına yapılacak olan zam görüşmelerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in çalışmalara başlanacağını ifade etmişti. O günden bu yana ek göstergeye ilişkin olarak hesaplamalar yapılmış, hükümetten atılacak adımlar merakla bekleniyordu.

Milyonlarca memur ve memur emeklilerine 3600 ek gösterge müjdesi! İşte zamlı maaş ve ikramiyeler - Sayfa 2

GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ 
Bu kapsamda Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı sendikaların genel başkanları, Ali Yalçın başkanlığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü.

Milyonlarca memur ve memur emeklilerine 3600 ek gösterge müjdesi! İşte zamlı maaş ve ikramiyeler - Sayfa 3

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Söz konusu görüşmede milyonlarca memur ve memur emeklisinin çıkmasını merakla beklediği 3600 ek gösterge konusu masada konuşuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge için çalışmaların başlamasını ve 2022 yılında tamamlanması için talimat verdi. 

Milyonlarca memur ve memur emeklilerine 3600 ek gösterge müjdesi! İşte zamlı maaş ve ikramiyeler - Sayfa 4

EMEKLİ AYLIKLARI ARTACAK
3600 ek göstergenin çıkmasıyla birlikte göstergeler arasındaki dengesizlikler kaybolacak. Ayrıca, göstergenin hayata geçmesiyle memurların emekli aylıkları ve emekli ikramiyelerinin yüzde 20-25 oranında artış yaşanması bekleniyor.