Anasayfa /  Foto Galeri

Metropoll'den bomba anket! Sadece 2 parti barajı geçiyor!

Metropoll Araştırma'nın Türkiye’nin Nabzı eylül ayı araştırmasına göre barajı sadece yüzde 32.3 ile AK Parti ve yüzde 17.7 ile CHP geçiyor. En iyi muhalefet yapan lider CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıkarken, DEVA Partisi ve Ali Babacan beklentilerin çok çok altında ilgi görmeye devam ediyor.

Metropoll'den bomba anket! Sadece 2 parti barajı geçiyor! - Sayfa 1

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, Twitter'dan eylül ayı anketinin sonuçlarını paylaştı.

Metropoll'den bomba anket! Sadece 2 parti barajı geçiyor! - Sayfa 2

Erken seçim tartışmalarının yeniden alevlendiği günümüzde Metropoll Araştırma'nın son anketi siyaset gündemine bomba gibi düştü. Metropoll'ün 'Türkiye’nin Nabzı' eylül ayı araştırmasına göre barajı sadece yüzde 32.3 ile AK Parti ve yüzde 17.7 ile CHP geçti. Anketin 'Türkiye'nin Nabzı Ayın 5 Rakamı' değerlendirmesinde ise 'Ekonomiyi en iyi kim yönetir?' sorusuna büyük çoğunluk Recep Tayyip Erdoğan cevabı verdi. 

Metropoll'den bomba anket! Sadece 2 parti barajı geçiyor! - Sayfa 3

MetroPOLL Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, Twitter'dan eylül ayı anketinin sonuçlarını paylaştı. “Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunun yöneltildiği ankette yüzde 32.3 AKP, yüzde 17.7 CHP, yüzde 8.8 İyi Parti, Yüzde 8.1 HDP, Yüzde 7.3 MHP yanıtını verdi.

Metropoll'den bomba anket! Sadece 2 parti barajı geçiyor! - Sayfa 4

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi yüzde 0.7 oy alırken, Ali Babacan'ın kurduğu DEVA partisinin oy oranı yüzde 1 oldu. 'Kararsızım' yanıtını veren seçmenlerin oranı yüzde 11.2 olarak açıklandı. Bununla birlikte ankete katılanların yüzde 6.9'ü protesto oy kullanacağını açıklarken, katılımcıların yüzde 4.2'si yanıt vermemeyi seçti.