Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den tüm yurdu etkileyecek peş peşe uyarılar geldi.

Meteoroloji'den tüm yurdu etkileyecek peş peşe uyarılar geldi. Sıcaklıklar pazar gününe kadar 2-4 derece yükselecek olsa da pazar günü itibarıyla sıcaklıklarda ciddi bir düşüş yaşanacak. Bazı bölgelerde hava 10 derece birden soğuyacak. Soğumanın yaşandığı illerde kar yağışı da bekleniyor. İşte 5 günlük hava durumu...

Meteoroloji'den tüm yurdu etkileyecek peş peşe uyarılar geldi. - Sayfa 1

Meteoroloji son hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre bugün yurt genelinde yağış yok ancak pazar gününden itibaren sıcaklıklar hissedilir derecede azalacak ve mevsim normallerinin altına düşecek.

Sıcaklıkların kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey, iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den tüm yurdu etkileyecek peş peşe uyarılar geldi. - Sayfa 2

PROF. DR. ORHAN ŞEN: SICAKLIKLAR 8-10 DERECE DÜŞÜYOR

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabından hava durumu tahminini paylaştı. Prof. Dr. Şen mesajında "Pazar akşamı Marmara'ya yağmur, salı günü Doğu Anadolu'nun kuzeyine kar geliyor. Yağışlar ile birlikte sıcaklıklar 8-10 derece düşüyor. Bu hava durumu uzun süreli değil" ifadelerini kullandı.

Meteoroloji'den tüm yurdu etkileyecek peş peşe uyarılar geldi. - Sayfa 3

Meteoroloji uzmanı Ahmet Uçar ise "Halen ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığının pazar günü gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde hissedilir derecede azalacağı, salı gününden itibaren ise tekrar artacağı tahmin ediliyor" mesajını paylaştı.

Meteoroloji'den tüm yurdu etkileyecek peş peşe uyarılar geldi. - Sayfa 4

METEOROLOJİ DUYURDU: BALKANLAR ÜZERİNDEN SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

İşte Meteoroloji'den yapılan açıklama:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: 24.10.2021 Pazar sabah saatlerden itibaren ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar gününden başlayarak kuzey ve iç kesimlerimizde 6 ila 10 derece düşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesi bekleniyor.