Anasayfa /  Hava durumu

Meteoroloji'den sağanak yağış ve çığ uyarısı ! Yarın hava nasıl olacak ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Edirne çevreleri hariç), İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Abone ol
Abone ol 21 Şubat 2020 21:06

Yağışların bu akşam saatlerinde Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-75 kg/m2), Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Şırnak çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara'nın güney batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 Km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam saatlerinde Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-75 kg/m2), yarın sabah saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Şırnak çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL 4°C, 9°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

ANKARA 2°C, 6°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı

İZMİR 5°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

 

Yorumlar