Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve sis uyarısı! 1 Aralık tüm yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Kırklareli için karla karışık yağmur ve kar, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimi, Düzce, Zonguldak, Niğde ve Kayseri çevrelerinde ise sağanak yağışın etkili olacağını açıkladı. İşte 1 Aralık tüm yurtta hava durumu...

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve sis uyarısı! 1 Aralık tüm yurtta hava durumu - Sayfa 1

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika değerlendirmelere göre: Marmara, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısı ile yurdun bazı kesimlerinde bugün sağanak, Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, iç ve doğu bölgelerde ise sabah ve gece saatlerinde buzlanma, don ve sis bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve sis uyarısı! 1 Aralık tüm yurtta hava durumu - Sayfa 2

DON OLAYI İLE BİRLİKTE YER YER PUS VE SİS BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamaya göre, Türkiye genelinde hava bugün parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısı ile Muğla, Antalya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yağış öngörülüyor.

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve sis uyarısı! 1 Aralık tüm yurtta hava durumu - Sayfa 3

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Tunceli, Erzincan ve Bingöl'ün yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve sis uyarısı! 1 Aralık tüm yurtta hava durumu - Sayfa 4

HAVA SICAKLIĞI 2-5 DERECE AZALACAK

Hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde 2-5 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi öngörülüyor. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.