Anasayfa /  Hava durumu

Meteorolojiden Peş Peşe Uyarı: Çok Kuvvetli Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, hava sıcaklığı Marmara'da 2 ile 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. İstanbul'da ise sabah saatlerinde yağmur yağması bekleniyor.

Abone ol
Abone ol 27 Ocak 2019 10:53

Yapılan son tahminlere göre, ülke geneli parçalı çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Çanakkale, Eskişehir, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya ve Şırnak çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli yağmur ve sağanak, Bitlis, Siirt, Hakkari, Muş'un güneyi, Siirt ve Şırnak'ın doğu kesimlerinin yüksekleri ile Van'ın güney ilçelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden, gece saatlerine kadar Marmara'da kuzeydoğu yönünden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esecek. 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla ilgili günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Çok bulutlu 8 

İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu

İzmir: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 15 

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16 

Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 14 

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16 

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18 

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karlak karışık yağmur ve kar yağışlı

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12  


Yorumlar