Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den önemli uyarı! Hazırlıklı olun günlerce sürecek... 29 Eylül İl İl hava durumu

Meteoroloji, Marmara’nın doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Burdur, Ankara'nın kuzeyi, Çankırı, Konya, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri, Antalya’nın iç kesimleri, Hatay ve Kırklareli kıyıları ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde günlerce sürecek kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı. İşte 29 Eylül tüm yurtta hava durumu raporu

Meteoroloji'den önemli uyarı! Hazırlıklı olun günlerce sürecek... 29 Eylül İl İl hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Burdur, Ankara'nın kuzeyi, Çankırı, Konya, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri, Antalya’nın iç kesimleri, Hatay ve Kırklareli kıyıları ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den önemli uyarı! Hazırlıklı olun günlerce sürecek... 29 Eylül İl İl hava durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Sıcaklıkların güneybatı kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den önemli uyarı! Hazırlıklı olun günlerce sürecek... 29 Eylül İl İl hava durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den önemli uyarı! Hazırlıklı olun günlerce sürecek... 29 Eylül İl İl hava durumu - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.