Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den o bölgelere toz taşınımı uyarısı! 6 Ekim hava durumu tahminleri…

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun doğusunda yağmur beklenirken, Marmara ve Ege kıyılarında ise toz taşınımı olacak. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. İşte 6 Ekim Meteoroloji'den son dakika bilgileri...

Meteoroloji'den o bölgelere toz taşınımı uyarısı! 6 Ekim hava durumu tahminleri… - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ülkemizin batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı görülmesi beklenmektedir." denildi.

Meteoroloji'den o bölgelere toz taşınımı uyarısı! 6 Ekim hava durumu tahminleri… - Sayfa 2

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Marmara ile Kıyı Ege'de güneyli yönlerden hafif ve ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den o bölgelere toz taşınımı uyarısı! 6 Ekim hava durumu tahminleri… - Sayfa 3

TOZ TAŞINIMI UYARISI
Ülkemizin batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji'den o bölgelere toz taşınımı uyarısı! 6 Ekim hava durumu tahminleri… - Sayfa 4

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. yer yer toz taşınımı görülmesi bekleniyor.

BURSA 21°C, 35°C Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 19°C, 30°C Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 18°C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 22°C, 36°C Parçalı ve az bulutlu