Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı! | 4 Nisan 2021 Pazar hava durumu

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Adana'nın kuzeyi, Osmaniye, Hatay, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Bayburt çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İşte 4 Nisan 2021 Pazar hava durumu!

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı! | 4 Nisan 2021 Pazar hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı! | 4 Nisan 2021 Pazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Adana'nın kuzeyi, Osmaniye, Hatay, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Bayburt çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren Tekirdağ, gece saatlerinden itibaren İstanbul, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir ve Bursa'nın kuzeyi ile Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı! | 4 Nisan 2021 Pazar hava durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının; Trakya'da azalacağı, Doğu kesimlerde biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı! | 4 Nisan 2021 Pazar hava durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle güneyli, Marmara'nın kuzeyinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı! | 4 Nisan 2021 Pazar hava durumu - Sayfa 4

ÇIĞ VE KAR ERİMESİ UYARISI :

Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kar örtüsünün bulunduğu yüksek, dik yamaçlarda, hava sıcaklıklarının artması ve yeni yağışlarla beraber kar erimesi, çığ oluşma riski bulunmaktadır. Ulaşımda aksamalar, heyelan, kar erimesi sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.