Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den İstanbul dahil 30 kent için turuncu ve sarı uyarı! | 20 Ocak 2021 hava durumu

Meteoroloji'nin paylaştığı son verilere göre yurdun büyük bir bölümü yağışlı olacak. İstanbul'un da aralarında olduğu 15 kente turuncu kodlu uyarı verilirken, 15 kente de sarı uyarı verildi. Yetkililer vatandaşları olumsuz durumlara karşı uyararak dikkatli olmalarını istedi.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 30 kent için turuncu ve sarı uyarı! | 20 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi, Zonguldak, Bartın, Karabük, Ordu, Bingöl, Erzurum, Iğdır çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don, kıyı kesimlerde hafif don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 30 kent için turuncu ve sarı uyarı! | 20 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI:

 Marmara'da 3 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 30 kent için turuncu ve sarı uyarı! | 20 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 3

RÜZGAR:

 Genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 30 kent için turuncu ve sarı uyarı! | 20 Ocak 2021 hava durumu - Sayfa 4

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI:

Kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.