Anasayfa /  Hava durumu

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Abone ol
Abone ol 20 Mart 2019 20:39

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, 21 Mart Perşembe günü, ülke genelinin parçalı ve az bulutlu, günün ilk saatlerinde Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Denizli çevreleri, Muğla'nın doğu, Burdur'un batı kesimleri ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak, yer yer gök gürültülü ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı (21 Mart Perşembe) - Sayfa 2

Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği öngörülüyor.

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı (21 Mart Perşembe) - Sayfa 3

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği bekleniyor.

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı (21 Mart Perşembe) - Sayfa 4

Rüzgarın, ülke genelinde kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde yer yer kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.


Yorumlar