Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den bu bölgeler içi gök sağanak yağış uyarısı | 10 Ocak 2020 Pazar Hava Durumu

Meteoroloji'den bu bölgeler içi gök sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeyinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İşte 10 Ocak 2020 Pazar Hava Durumu ve 5 günlük haritalı hava tahmini

Meteoroloji'den bu bölgeler içi gök sağanak yağış uyarısı | 10 Ocak 2020 Pazar Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji'den bu bölgeler içi gök sağanak yağış uyarısı | 10 Ocak 2020 Pazar Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeyinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kocaeli çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

Meteoroloji'den bu bölgeler içi gök sağanak yağış uyarısı | 10 Ocak 2020 Pazar Hava Durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI:

 Marmara ile Ege'de 2 ila 4 derece artacağı, Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den bu bölgeler içi gök sağanak yağış uyarısı | 10 Ocak 2020 Pazar Hava Durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle güneyli, Trakya'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den bu bölgeler içi gök sağanak yağış uyarısı | 10 Ocak 2020 Pazar Hava Durumu - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kocaeli çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.