Anasayfa /  Hava durumu

Meteoroloji uyardı: Yoğun kar yağışı geliyor!

Meteoroloji'nin hava durumu raporuna göre hava sıcaklık bu gece saatlerinden itibaren hissedilir şekilde azalacak. Trakya kesimi ile Çanakkale'de yoğun kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da ise bugün öğleden sonra sağanak yağış görülecek. İstanbul'a çarşamba ve perşembe günü ise karla karışık yağmur ve kar yağışı geliyor.

Abone ol
Abone ol 26 Ocak 2021 08:47

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Ege (Kütahya ve Afyonkarahisar dışında), Batı Akdeniz, Çankırı, Ankara, Kırıkkale, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trakya, Kıyı Ege, Manisa ve Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor. İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji'nin 5 günlük tahmin haritasına göre İstanbul'da yarın ve perşembe günü karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Yorumlar