Anasayfa /  Hava durumu

Meteoroloji duyurdu! Sıcaklıklar düşüyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre bugünden itibaren düşüşe geçecek sıcaklıklar adım adım sonbahar değerlerine ulaşacak. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 19 Eylül 2022 10:38

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hafta ile ilgili yayımlanan hava durumu verilerine göre bu hafta hava büyük oranda serinleyecek. Geçtiğimiz hafta sonu 30 derecenin de üzerine çıkan sıcaklıklar gelecek hafta sonu 15 dereceye kadar inecek. Hafta boyunca yerel sağanaklar etkili olacak.

Eylül ayının son haftalarına girerken Meteoroloji'den serin hava uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre bugünden itibaren düşüşe geçecek sıcaklıklar adım adım sonbahar değerlerine ulaşacak. İstanbul'da geçtiğimiz hafta sonu 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar haftanın ilerleyen günlerinde yarı yarıya düşecek. Hafta boyunca yerel sağanaklar etkili olacak.

 YEREL SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; (Karabük merkez hariç) Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Orta Toroslar çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar