Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji duyurdu! Çok sayıda il için kar uyarısı... 6 Ekim 2021 Yurtta hava durumu

Meteoroloji'den 6 Ekim Çarşamba günü beklenen hava durumuna ilişkin yapılan son tahminlere göre, orta ve doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey kesiminde yağış bekleniyor. Sağanak şeklinde olması beklenen yağışların, doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinde kar şeklinde görülmesi bekleniyor. İşte 6 Ekim 2021 il il hava durumu tahmini...

Meteoroloji duyurdu! Çok sayıda il için kar uyarısı... 6 Ekim 2021 Yurtta hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Sinop ve Tokat çevreleri ile İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli'nin kuzey, Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan'ın yükseklerinde (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusunda pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji duyurdu! Çok sayıda il için kar uyarısı... 6 Ekim 2021 Yurtta hava durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji duyurdu! Çok sayıda il için kar uyarısı... 6 Ekim 2021 Yurtta hava durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji duyurdu! Çok sayıda il için kar uyarısı... 6 Ekim 2021 Yurtta hava durumu - Sayfa 4

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, İstanbul ve Kocaeli'nin kuzey kıyıları ile Kırklareli'nin kuzey kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE °C, 23°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kıyıları hafif sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 19°C
Parçalı bulutlu

KOCAELİ °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kıyıları hafif sağanak yağışlı